Niektórzy nie mają z tym problemu. udają się do biura podróży, przeglądają katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego punktu obsługi klienta, zapytują o all inclusive i inne dodatkowe atrakcje, a w dalszej kolejności lecą do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie odpowiada przygotowana dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Tacy ludzie chcieliby odkrywać nieznane zakątki pójść przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wspólne posiłki.

Bez zwłoki zobacz na stronie (http://spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-czestochowa) analogiczne posty. Tam też zobaczysz coś emocjonującego, ponieważ przedstawia ona zbliżoną problematykę.

Chcieliby spać pod namiotem, może w samochodzie, na dziko, czasami w jakimś hostelu, bez wcześniejszego planu byleby była przygoda.

Takich ludzi nie interesuje wynajem luksusowych noclegów w hotelu, w które wliczone jest jakiś przesadnie wysoki podatek od wynajmu i inne dodatkowe koszty (dowiedz się więcej). Oni muszą czuć się wolni, nieograniczeni takimi przeszkodami. A możliwości mają sporo, wszystko jednak zależy, jakim potencjałem, osobowością – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów podróżnik.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, którzy mają odwagę wybiorą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz dajmy na to znajdą jakąś malowniczą trasę w Europie. Można się też wybrać w taką podróż po Polsce, przykładowo, ze wschodu na zachód lub na odwrót. Oczywiście, chęci to nie wszystko. Trzeba to jednak dobrze ułożyć w całość, a przy okazji lubić taki sposób spędzania czasu – bo jazda na rowerze to piękne widoki, ale również ciężka harówa. Dla ludzi jednak, którzy nie garną się do konwencjonalnych wycieczek, takie zwiedzanie świata z wysokości siodełka roweru wydaje się wymarzone. Obecnie po świecie na jednośladach przemieszczają się nasi rodacy, niektórzy z nich są już w drodze dobrych parę lat. Postanowili, że objadą całą kulę ziemską i realizują to postanowienie z wytrwałością i niespożytkowaną energią.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wypad w jakieś wysokie, dzikie góry. Noclegi co jakiś czas w schronisku, ale większość czasu pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, podczas, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma niedogodnościami losu. Naszym głównym przeciwnikiem będzie natura, jej humory, zaskakujące spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być bardzo groźne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na tego typu wyjeździe najważniejsze to umieć odnaleźć się w każdych warunkach. Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas nadaje się do spędzania wolnego czasu w taki ekstremalny sposób. Trzeba przede wszystkim mierzyć siły na zamiary, aby nasza upragniona podróż nie była dla nas przyczyną przykrych wspomnień.