Niemalże każdy marzy o pięknych, zadbanych włosach. Czasami jednak nie przykładamy dużej wagi do produktów jakich używamy, nie mamy pojęcia również, co jest najlepsze dla naszego typu fryzury. Jeśli chcemy zadbać o nasze włosy, warto wybierać to, co jest dla nich najkorzystniejsze i mieć świadomość do jakiego rodzaju włosów zaliczają się nasze.

więcej

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto sprawdzić jaki typ włosów mamy. Sprężyste, z połyskiem, które z łatwością się układają, to typ normalny, jeżeli z kolei są sztywne, zdarza im się łamać i niełatwo je ułożyć – są suche. Właściwej pielęgnacji wymagają także włosy przetłuszczające się i łupież. Największej pielęgnacji będą na pewno wymagały włosy zniszczone. Warto określić jaki rodzaj włosów posiadamy, przy pomocy tych informacji o wiele prościej będzie nam wybrać odpowiedni szampon. Trzeba mieć świadomość, że dostosowanie szamponu jest bardzo ważne. Chociaż podstawowym zadaniem tego typu produktów jest zmywanie, nieodpowiednio wybrany może uszkodzić kondycję naszych włosów. Przykładowo włosy farbowane wymagają specjalnej pielęgnacji, a szampon do włosów farbowanych będzie zapobiegał wypłukiwaniu koloru. Szczególnie ma to miejsce podczas koloryzacji na czerwono i rudo. Po koloryzacji chcemy, by blask oraz barwa trzymały się jak najdłużej. Odpowiedni szampon do włosów farbowanych może nam w tym pomóc. U osób posiadających włosy normalne mocne nawilżanie nie jest konieczne. Wystarczy systematyczne stosowanie odżywek i maski (jeden raz w miesiącu.

Piękne i zdrowe włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Włosy suche należy dobrze i często nawilżać, dodatkowo podcinać i unikać obciążania. Dobrym krokiem będzie także zrezygnowanie z używania suszarki. Jeżeli mamy kłopot z łupieżem, prawidłowego szamponu należy używać minimalnie dwukrotnie w tygodniu, oczywiście w sytuacji, gdy informacje na opakowaniu nie zaleca inaczej. Jeśli mamy zniszczone włosy warto porzucić stosowanie prostownicy czy lokówki, a w przypadku gry mimo wszystko to czynimy, należy zapoznać się dokładnie z opisem produktu i ocenami. Aktualnie opinie bardzo łatwo znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę takie frazy, jak np. „najlepsze prostownice” lub doprecyzować o konkretną firmę, przykładowo: „prostownica ghd opinie” (w temacie). W odpowiedzi otrzymamy wszelkie potrzebne nam dane. Pielęgnacja włosów to niełatwe zadanie, jednak całkowicie możliwe. Jeżeli zależy nam na zdrowym, cudownym wyglądzie naszej fryzury, warto o to zadbać. Codzienna pielęgnacja stanie się nawykiem, co z pewnością pomoże naszym włosom.