Kłodzko jest ładnym i starym miastem, które jednocześnie tylko z rzadka, a i niekiedy przez przypadek, znajduje się na szlaku wakacyjnych eskapad – przecież zimą tłumy urlopowiczów jadą w kierunku Karpacza lub Zakopanego, a latem nad morze oraz na Mazury. Tymczasem Kłodzko może konkurować z tymi najpopularniejszymi miejscowościami.

Kłodzko

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Wyliczmy zatem rozrywki, które czekają na turystów spragnionych wielkich wrażeń i niesamowitych przygód. Najprawdopodobniej najbardziej interesującą i najbardziej fascynującą atrakcją tego miasta jest twierdza. Budynek pamiętający lata świetności armii dawnych Prus, obecnie przyciąga tak historyków, jak i zwyczajnych turystów. Najciekawszą jego częścią są podziemne korytarze, w których żołdacy pełnili straż i bronili bezpieczeństwa tamtejszych obszarów.

Kliknij ten link, a wtedy zdobądź więcej szczegółów (goldwasser.pl/prezenty/) odnoszących się do rozważanej w tym materiale treści. Uzyskasz wtedy większą wiedzę.

W samym centrum miasta zainteresować nas może most, zbudowany w stylu gotyckim i niekiedy porównywany ze słynnym mostem w stolicy Czech, a także okazały kościół.

Jeżeli kogoś zupełnie nie interesują zabytki, tylko ruch na świeżym powietrzu, niech potraktuje opisane wyżej miasto jako bazę wypadową. Z tej miejscowości już całkiem blisko do Dusznik albo Kudowy. Wspomniane miasta kojarzyć się mogą tylko z sanatoriami i rekonwalescentami, ale nic bardziej błędnego. Wszystkim turystom, którzy kochają odwiedzać dziwne miejsca, z pełną odpowiedzialnością możemy rekomendować wyprawę na tzw. Błędne Skały. Tak czy inaczej, trzeba wcześniej pomyśleć o zakwaterowaniu i przejrzeć sieć, przykładowo pod kątem wyrażenia Kłodzko nocleg. Dla niektórych to w końcu podstawa dobrego wypoczynku.

Samo obmyślanie tras wakacyjnych lub styczniowych podróży ci bardziej ostrożni podróżnicy, czyli np. renciści, zaczynają od przeglądania gazet, ponieważ tylko niektórzy z nich potrafią obsługiwać komputer. Kioski są na szczęście pełne różnych przewodników, więc wykonanie takiego zadania do trudnych zaliczać się nie powinno. Z kolei ludzie młodzi, którzy lubią podejmować wyzwania, wybiorą się w drogę nawet bez uprzedniej rezerwacji pokoju – na miejscu są w stanie chodzić od hotelu do hotelu lub przeglądać miejscowe gazety, a szczególnie te, w których zamieszczono rubrykę Kłodzko nocleg. Takie wakacje z dreszczykiem na pewno na długo zostaną w pamięci, nawet jeśli pogoda nie dopisze.