W obecnych czasach ciągle coś kupujemy. A to kolejną bluzkę, jakieś sztućce do pokoju kuchennego czy nowe biurko do pokoju naszej pociechy. Stale coś musimy kupić i my to właśnie robimy. Robimy zakupy, bo czegoś potrzebujemy, albo, dlatego, że po prostu nie mamy, co robić. Często sporo zakupów jest robionych spontanicznie. I o ile kupowaliśmy bez zastanawiania się jeszcze jedną puszkę ananasów to okej, ale jeżeli jest to jeszcze jedna bluzka w kolorze niebieskim, to raczej nie jest to świetny pomysł.

Z tego powodu, że nasze zakupy bywają nieprzemyślane zastanawiamy się tym żeby oddać towar. Wiele sklepów internetowych pozwala oddania produktu bez podania powodów.

Korci Cię, by napisać drobną ocenę pod przeczytanym wpisem? Nie zapominaj, że każdy komentarz spod linku (https://notariuszpokojski.pl/) będzie przez nas przejrzany z przyjemnością.

Zamawiasz przymierzasz i oddajesz, bo okazało się, że jednak dana rzecz nie pasuje do Ciebie. To zwykła praktyka. Ale zwrot towaru bez podania przyczyny w zwykłym sklepie nie jest już tak banalną kwestią (więcej informacji na stronie). Bardzo często dzieje się tak, że jesteśmy zmuszeni wypisać kwit związany z reklamacją, a ta powinna obejmować przyczyny oddania rzeczy. W takiej sytuacji możemy liczyć na zwrot pieniędzy za towar lub [łukasz sołtys – adwokat wrocław] na nową rzecz.

zwrot

Autor: H. Michael Karshis
Źródło: http://www.flickr.com

A, jeżeli od razu chcemy oddać coś, jedynie, z tego powodu że jednak się rozmyśliliśmy i chcemy dostać z powrotem nasze pieniądze, to faktycznie może nie być banalne. Sklepy posiadają własną politykę, która raczej wiąże się z „kup i wróć po następną rzecz”, a nie na „weź ubierz w domu jeszcze raz i oddaj”. Z tego też powodu często słyszymy wiele nierealnych wymówek, które uniemożliwiają nam zwrot towaru. Jednak posiadamy określony czas, który pozwala nam konsumentom na oddanie towaru bez podania przyczyny.

W czeluściach komputera

Gdy posiadamy komputer bardzo często posiadamy też Internet. W sieci szukamy w wybranych przez siebie przeglądarkach różnych rzeczy. A kiedy mamy Internet i zainstalowaliśmy przeglądarkę chrome, to musimy również pamiętać, że zapisują się na niej chrome hasła (sprawdź więcej szczegółów). Dobrze posprawdzać, jakie hasła zapisaliśmy i jeśli będzie taka potrzeba po prostu je pousuwać. Nie zapominajmy, że brak antywirusowego programu może nam zaszkodzić i doprowadzić do tego, że ktoś będzie miał dostęp do naszych kont. Dodatkowo, gdy mamy komputer musi on przejść test wydajności komputera (więcej informacji znajdziesz tu). Są programy, które pozwalają na sprawdzenie wydajności wszystkich podzespołów komputera, dzięki czemu dowiemy się, dlaczego czasem nasz komputer opóźnia nasze działania.