Wbrew pozorom, jednym z najniebezpieczniejszych miejsc dla każdego Polaka, będzie jego własny wehikuł. Gdyż co roku w wypadkach w autach, umierają rzesze ludzi, jeszcze więcej jest rannych.

Bezmyślność, brak koncentracji, nietrzeźwość – to tylko podstawowe powody takiego stanu rzeczy. Jeżeli sam brałeś udział w stłuczce na jezdni, lub zwyczajnie jesteś aktywnym kierowcą, powinieneś orientować się, w jaki sposób są dysponowane odszkodowania.
Każdego Polaka, który ma zarejestrowany samochód, obowiązuje polisa OC. Dzięki temu, w przypadku, kiedy to z naszej winy rozbity będzie czyiś samochód, zadośćuczynienie opłacane jest przez firmę ubezpieczeniową, zamiast z naszej kiesy. To bardzo dobra metoda, gdyż odszkodowanie za wypadek samochodowy potrafi wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. A przecież nie każdego stać na wypłacenie takich sum z prywatnego budżetu. Niestety, gdy ma miejsce sytuacja tego rodzaju, wzrośnie nam roczna rata za OC.
zadośćuczynienie

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com
praca

Autor: Municipal Archives of Trondheim
Źródło: http://www.flickr.com
Często także my sami, nie ze swojej winy, będziemy ofiarami czyjejś brawury.

Opracowane tu newsy zaciekawiły Cię tak bardzo, że pragniesz przeczytać więcej? Zachęcamy zatem do następnej strony. Tam oczekuje kompleksowe objaśnienie (http://iurico.pl/).

Wtenczas podstawowe zadośćuczynienie opłacane nam będzie nie z naszej agencji ubezpieczeniowej, a tamtej w której jest zarejestrowany sprawca. Jednak w drobnych kolizjach, takich jak porysowana maska lub stłuczone lusterko, rzadko kiedy warto zgłaszać sprawę do ubezpieczalni. Gdyż odszkodowanie za wypadek samochodowy tego typu będzie znacznie mniejsze niż kwota OC jaka ma szansę nam wzrosnąć w następnej racie. Bowiem w zależności od agencji, w której mamy polisę, odmienne mogą być regulacje.

Wielu Polaków nie lubi tego, że musi co roku uiszczać ubezpieczenie samochodowe.

Jednak zmieniają oni zdanie na ten temat, w chwili kiedy to firma wypłaca odszkodowanie za wypadek samochodowy. Jeśli pragniemy wykupić polisę na pierwszy pojazd, warto dokładnie sprawdzić ofertę różnych korporacji, bowiem mogą się bardzo różnić.