Ci, którzy eksportują swoje towary do Federacji Rosyjskiej i krajów zrzeszonych w WNP (Wspólnota Niepodległych Państwa – jednoczy niemal wszystkie państwa byłego ZSRR) zdają sobie sprawę z tego czym są rosyjskie normy jakości.

certyfikat higieniczny

Autor: TopRank Online Marketing
Źródło: http://www.flickr.com
Aby coś mogło zostać przyjęte na ich rynek, potrzebuje owego zaświadczenia.

GOST Certificate (tutaj o gost certificate) jest potrzebny wszelkim spółką, które mają zamiar handlować Federacją Rosyjską. Standardy te pochodzą jeszcze z okresu Związku Radzieckiego i uległy małej modyfikacji, także ogólnie mówiąc – działają do chwili obecnej. Mówi się, że w pewnym sensie są odpowiednikiem naszych norm ISO. Możemy więc zetknąć się z przedziwnymi mieszankami typu GOST – zajrzyj – – patrz szczegóły – ISO 9001.
Obecnie funkcjonują fachowe firmy, które pomogą nam otrzymać certyfikat (przedsiębiorstwa : http://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r.html) higieniczny na terytorium Federacji Rosyjskiej. Dzięki zleceniu owego zadania na fachowców, zaoszczędzimy czas i nie utkniemy na długie miesiące w dokumentach. A jak wszyscy słyszeliśmy, w Federacji Rosyjskiej biurokracja jest przytłaczająca i wszyscy urzędnicy kochają papierologię. Kiedy uda nam się już uzyskać wymagane pozwolenia, to rynek wschodni będzie stał przed nami otwarty. Jest to ogromny rynek zbytu z niekończącymi się możliwościami, wobec tego warto skierować tam swój wzrok oraz zainteresowanie, jeśli produkujemy jakiś produktów.

Federacja Rosyjska jest rynkiem trudnym do zawojowania i wymagającym. Jednakże jeżeli powiedzie nam się tam zahaczyć, to prawdopodobnie wróży to nam wielkie zyski.