Kudowa Zdrój to poetyczne miasto położone w Górach Stołowych. Jest to niezwykle przyciągający i porządnie wykorzystany teren turystyczny. Doskonały obszar do wędrówek wytrawnych turystów, ale też rodzin z maluchami. Uspokajający spacer jest możliwość rozpocząć od Parku Zdrojowego. Park stworzony jest na wzór ogrodów angielskich, zapełnione śliczną roślinnością i interesującą architekturą zdrojową.

zobacz więcej

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zwiedzaniem ciekawych miejsc, trzeba zadbać o noclegi Kudowa Zdrój, dokąd będzie można wrócić po wyczerpującym dniu. Nowinką dla dzieci może okazać się Muzeum Zabawek. Przeniesienie się w inny wiek pozwoli dzieciom zestawić możliwości zabawy niegdyś i obecnie. Również trasa ginących zawodów okaże się dla dzieci nowinką. Własnoręcznie wykonany talerzyk na autentycznym kole garncarskim okaże się pamiętny. Atrakcją dla maluchów i nie tylko, są strusie które wolno karmić i inne rzadko napotykane zwierzęta.

Po wyczerpującym dniu Kudowa Zdrój noclegi – hotel dla dzieci oferuje wiele miejsc do wypoczynku. Sprawdź na stronie: noclegi w Kudowie Zdrój – Jak na miejscowość kuracyjną przystało, do dyspozycji podróżników jest sporo hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych. Znajdują się w tym miejscu romantyczne pejzaże, liczne źródła wód mineralnych, mnogość konfiguracji gór i dolin, a gatunki skalne zaliczane są do osobliwości. Jest to wynik długotrwałych biegów geologicznych, jakim Kudowa Zdrój zawdzięcza własną sławę jako miejscowość kuracyjna.

Własności lecznicze znajdujących się w tym miejscu wód i wspaniały klimat uczyniły, że miejscowość ta zdobyła sobie opinię świetnego rejonu, jaki świetnie wpływa na schorzenia serca. Góry Stołowe to ciekawy turystycznie obręb, gdzie znajdują się setki kilometrów pieszych tras.

widok na Góry Stołowe

Autor: Yadis
Źródło: http://www.flickr.com

Nie trzeba się również niepokoić o noclegi, bo jest ich dużo. Wędrując nimi jest możliwość natknąć się na takie unikaty jak skalne labirynty Błędnych Skał, czy dla śmiałych kaplica czaszek. Jest to kaplica, jakiej ściany i strop wyłożony jest prawdziwymi kośćmi ludzkimi. Znajduje się tutaj 3 tysiące czaszek, lecz prawdziwe ich zbiorowisko jest w krypcie pod kaplicą. Przewidując wyjazdy wakacyjne nie sposób pominąć tych ładnych regionów.