Myślałeś kiedykolwiek nad tym, czy można spędzić Wielkanoc nad morzem? Bez wątpienia ten czas kojarzy ci się z powtarzalnymi rytuałami, czyli na przykład śniadaniem z całą rodziną i pisankami. Mądrze jednak od czasu do czasu zostawić tradycje i zrobić coś świeżego. Należy uświadomić sobie, że stawanie się zakładnikiem tradycji jest złe.

Nie posiadamy w końcu żadnego rozkadu obchodzenia Wielkiej Nocy każdego roku tak samo. No i przecież nad Bałtykiem też funkcjonują kościoły, można nabyć jajka i pójść, by poświęcił je kapłan. W Wielkanoc każdy dostaje urlop – dlaczego zatem nie spędzić go na lenieniu się? Dotyczy to szczególnie kobiet, które zwykle są przymuszane do wyczerpującej roboty przy gotowaniu świątecznych potraw. To straszne, żeby harować cały rok, a następnie jeszcze warować przy garnkach, gdyż taka jest rzekoma powinność.

plaża

Autor: Cristian Bortes
Źródło: http://www.flickr.com

Kołobrzeg to naprawdę interesujące miejsce, przez wielu Polaków nigdy nie odwiedzone. O ten kurort toczyło się dużo ciężkich batalii. W XII wieku Kołobrzeg został zajęty przez kniazia Krzywoustego i tą drogą całe Pomorze stało się nasze. W końcówce II WŚ istniał tu główny ośrodek (ważne – Dwór Sójki) defensywny Niemców. W walce o Kołobrzeg umarło wielu ludzi.

Jeśli wykorzystana w powyższym materiale narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tutaj inne tego typu posty – one dotyczą analogicznej tematyki.

To chyba przekonuje, że Kołobrzeg jest idealną propozycją wczasową dla tych ludzi, którzy jednocześnie interesują się zabytkami i planują poopalać się odrobinę na bałtyckiej plaży.

O ile chodzi o apartament są tu zazwyczaj atrakcyjne, a stawki małe. Można w tej miejscowości napotkać zarówno eleganckie hotele, jak i przystępne cenowo domki nadmorskie. Warto także poszukać w internecie ogłoszeń ludzi, którzy w czasie lata wynajmują swoje lokale gościom.

Kiedy zapragniesz odwiedzić Kołobrzeg, noclegi blisko morza stają się trafnym wyborem. To bezdyskusyjne, że najfajniej jest, kiedy nie trzeba pokonywać wielu km idąc na plażę.