Udając się do Szklarskiej Poręby na wczasy znajdziemy tutaj wiele atrakcji, z jakich będziemy mieli możliwość korzystać zarówno latem jak i zimą. Szklarska Poręba leży niedaleko Jeleniej Góry, w województwie dolnośląskim, w bardzo malowniczej okolicy. Jest to miejsce od lat uznawane za bazę wypadową zarówno latem jak i zimą. Znajdziemy tutaj masę różnych hoteli i pensjonatów, od bardzo drogich do tanich.

Szklarska Poręba

Autor: Motorrad-Presse.com
Źródło: http://www.flickr.com
Jest tutaj dużo hoteli o wyższym standardzie niże przeciętny pensjonat, w których poza noclegiem będziemy mogli skorzystać z gabinetu masażu albo siłowni czy basenu oraz znajdziemy tutaj również mnóstwo miejsc o niższym standardzie, przeznaczonych dla studentów i uczniów, którym wygody tego typu nie są potrzebne i będę dobrze czuli się w klasycznym pensjonacie.

Możliwości w Szklarskiej Porębie jest bardzo dużo. Podstawową atrakcją tego miejsca są rozlegle tereny zielone oraz szlaki turystyczne. Wybierając się tutaj na wycieczkę będziemy mogli wędrować przez lasy lub po szczytach gór, podziwiając piękne rozległe tereny i doliny. Osoby o bardziej sportowym nastawieniu mają możliwość uczestniczyć tutaj w cyklicznie organizowanych biegach. Sprawdź noclegi na stronie

szklarska poręba

Autor: littlemoresunshine
Źródło: http://www.flickr.com
Znajdziemy tutaj także możliwość uczestniczenia w rozmaitych kursach wspinaczkowych. Dla dzieci znajdziemy tutaj z kolei park rozrywki oraz kolejkę w centrum miasta. Kolejną atrakcją, jaka może zaciekawić nasze dzieci będzie z kolei park dinozaurów, gdzie będziemy mogli zapoznać się z historią tych stworzeń oraz obejrzeć figurki tych prehistorycznych zwierząt i dowiedzieć się nieco więcej o ich życiu.

W okresie zimowym Szklarska Poręba staje się z kolei rajem dla narciarzy. Na wyciągach i na trasach zjazdowych spotkamy tłumy miłośników zimowych sportów. Poza tym w okolicy co roku organizowany jest bieg narciarski, jeden z największych w Polsce.Ponadto niedaleko organizowany jest największy bieg na nartach biegowych Dolnego Śląska. Szklarska Poręba w zimie może okazać się również świetną bazą wypadową dla miłośników centrów spa, które oferują nam spędzenie wolnego czasu w basenach lub korzystając z rozmaitych zabiegów na ciało, przy czym niestety taka oferta przeznaczona jest jedynie dla bardziej zamożnych klientów.

Szklarska Poręba atrakcje niezwykłe zapewni nam zarówno zimą jak i latem.

Potrzebny będzie Ci link do wpisu (pensjonaty-bieszczady.pl/), który będzie zawierał sporo szczegółowych wątków? Namawiamy więc do naszej nowej strony.

Dobrze jest też przyjechać tutaj poza sezonem, dzięki czemu na szlakach będziemy mieli więcej ciszy i spokoju i będziemy mieli możliwość lepiej wypocząć.