Udając się do Szklarskiej Poręby na wczasy znajdziemy tutaj wiele atrakcji, z jakich będziemy mieli możliwość korzystać zarówno latem jak i zimą. Szklarska Poręba leży niedaleko Jeleniej Góry, w województwie dolnośląskim, w bardzo malowniczej okolicy. Jest to miejsce od lat uznawane za bazę wypadową zarówno latem jak i zimą. Znajdziemy tutaj masę różnych hoteli i pensjonatów, od bardzo drogich do tanich.

Szklarska Poręba

Autor: Motorrad-Presse.com
Źródło: http://www.flickr.com
Jest tutaj dużo hoteli o wyższym standardzie niże przeciętny pensjonat, w których poza noclegiem będziemy mogli skorzystać z gabinetu masażu albo siłowni czy basenu oraz znajdziemy tutaj również mnóstwo miejsc o niższym standardzie, przeznaczonych dla studentów i uczniów, którym wygody tego typu nie są potrzebne i będę dobrze czuli się w klasycznym pensjonacie.

Możliwości w Szklarskiej Porębie jest bardzo dużo. Podstawową atrakcją tego miejsca są rozlegle tereny zielone oraz szlaki turystyczne. Wybierając się tutaj – fabryka skody poznań – na wycieczkę będziemy mogli wędrować przez lasy lub po szczytach gór, podziwiając piękne rozległe tereny i doliny. Osoby o bardziej sportowym nastawieniu mają możliwość uczestniczyć tutaj w cyklicznie organizowanych biegach. Sprawdź noclegi na stronie

szklarska poręba

Autor: littlemoresunshine
Źródło: http://www.flickr.com
Znajdziemy tutaj także możliwość uczestniczenia w rozmaitych kursach wspinaczkowych. Dla dzieci znajdziemy tutaj z kolei park rozrywki oraz kolejkę w centrum miasta. Kolejną atrakcją, jaka może zaciekawić nasze dzieci będzie z kolei park dinozaurów, gdzie będziemy mogli zapoznać się z historią tych stworzeń oraz obejrzeć figurki tych prehistorycznych zwierząt i dowiedzieć się nieco więcej o ich życiu.

W okresie zimowym Szklarska Poręba staje się z kolei rajem dla narciarzy. Na wyciągach i na trasach zjazdowych spotkamy tłumy miłośników zimowych sportów. Poza tym w okolicy co roku organizowany jest bieg narciarski, jeden z największych w Polsce.Ponadto niedaleko organizowany jest największy bieg na nartach biegowych Dolnego Śląska. Szklarska Poręba w zimie może okazać się również świetną bazą wypadową dla miłośników centrów spa, które oferują nam spędzenie wolnego czasu w basenach lub korzystając z rozmaitych zabiegów na ciało, przy czym niestety taka oferta przeznaczona jest jedynie dla bardziej zamożnych klientów.

Szklarska Poręba atrakcje niezwykłe zapewni nam zarówno zimą jak i latem. Dobrze jest też przyjechać tutaj poza sezonem, dzięki czemu na szlakach będziemy mieli więcej ciszy i spokoju i będziemy mieli możliwość lepiej wypocząć.