Jadąc na wczasy, powinniśmy mieć gdzie się przespać. Moglibyśmy wanająć pensjonat lub apartament. Możemy także wybrać się do jakiegoś ośrodka, który w swojej ofercie proponuje swym klientom domy wczasowe.

Chatka w lesie

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy też nabyć sobie taki dom na działkę.
Dobierając taki domek, powinniśmy zastanowić się jaki dobrać. zakupując letniskowy link:domek posiadamy do wyboru holenderski lub przyczepę kempingową. Jedni chcieliby na swej działce posiadać drewniane siedlisko, pozostali pragną posiadać współczesny obiekt z komfortowym wyposażeniem. Rozpoczynając poszukiwania, zastanowić się trzeba nad domkiem mobilnym. Możemy wybrać przyczepę kempingową zaadaptowaną do zamieszkania lub tzw. domki holenderskie, które wsparte są na stelażu z metalu, który ma koła do transportu. Możemy też wybrać domy z dołączonymi kółkami. Tego typu domy można by zamawiać z wyposażeniem przygotowanym do bezpiecznego przewiezienia domku oraz z wbudowanymi instalacjami. Oczekiwanie na tego typu domek jest dość znaczne. Koszt zakupu takiego domku rzadko wynosi mniej niż 20 tysięcy. Naturalnie wszystko zależy od wyposażenia oraz wykorzystanych do budowy materiałów. Mocną stroną posiadania mobilnego domku, jest łatwość ich sprzedaży oraz naturalnie mobilność domku.
ognisko

Autor: Clay Gilliland
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku przyczepy kempingowej, możemy podróżować z nią w każde miejsce. Wadą takich domków jest oczywiście ich koszt. Jest to najlepsza alternatywa dla osób, które wymagają całorocznego domku. Domek stacjonarny mógłby być ciekawszy optycznie od domu mobilnego. Ale jest on trudniejszy w utrzymaniu.

Jednak istnieją ludzie, jacy chcą posiadać domek – wejdź na naszą witrynę: domki do wynajęcia nad jeziorem – za miastem. Tego typu domek to ciepłe wnętrze, jakie jest skończone w ciepłym drewnie. Takie domki posiadają wielkie szyby oraz użytkowe poddasze.