Wyprawa w góry to przedsięwzięcie, które często wymaga od uczestników posiadania określonego sprzętu. Rzecz jasna bardzo dużo zależy od tego, jak wysokie są góry, jakie wybiera się na wyprawę. Istnieją bowiem, także na terenie kraju, pasma górskie niezbyt wysokie, a w niektórych miejscach całkowicie płaskie. Takie tereny nadają się do niezbyt wymagających wycieczek, a w zasadzie do spacerów.

buty trekkingowe damskie : Z kolei bardzo wysokie i strome pasma to miejsce przeznaczone wyłącznie dla zaawansowanych turystów. W takiej sytuacji ekwipunek jest bardzo potrzebny, jednak najbardziej istotne jest doświadczenie uczestników wycieczki. Może też pomóc sprzęt elektroniczny typu:  Nie można bowiem lekceważyć terenów górskich, nawet jeżeli nie są bardzo wysokie. W tego rodzaju miejscach [TAG=pogoda

jest w stanie ulec błyskawicznej zmianie, co wiąże się często z drastycznym pogorszeniem warunków. Wybór sprzętu górskiego obecnie jest ogromny, poczynając od elementów takich jak buty trekkingowe damskie i męskie.

Odzież i obuwieW górach ogromnie ważny jest stosowny ubiór. Wiąże się to przykładowo z wymienionymi wcześniej niespodziewanymi zmianami pogody, na które trzeba być przygotowanym. Nowoczesna odzież górska stosuje nowoczesne technologie i materiały dla zagwarantowania komfortu i ochrony przed zimnem noszącej ją osobie. Bardzo ważne niewątpliwie są buty. Obuwie typowo górskie wyposażone jest przede wszystkim w mocną i odpowiednio grubą podeszwę, która zapobiega kontuzjom, jak również szybkim przemęczaniu się nóg i stóp. Wybór obuwia też należy uzależnić od typu otoczenia, gdzie odbywa się wyprawa. Poza standardowymi butami trekkingowymi istnieją bowiem także specjalne buty do wspinaczki wysokogórskiej i inne.

Autor: www.nartyslowacja.pl

Niezbędny sprzętWyprawa górska kojarzona jest przede wszystkim z plecakiem.

Zaintrygowany? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu telefon na motocyklu i oglądaj do woli nowe specjalistyczne wpisy.

Do znanych marek aktualnie należą między innymi plecaki Wolfgang. Podczas kupna plecaka powinno się brać pod uwagę przede wszystkim pojemność określonego modelu zestawioną z pojemnością, która jest potrzebna. Liczy się także wytrzymałość, a także występowanie dodatkowych kieszeni czy też specjalnego pasa zabezpieczającego. Na wycieczce niezwykle przydatny jest różnego rodzaju sprzęt campingowy. Podstawę takiego sprzętu stanowi namiot. Sklepy górskie oferują bardzo bogaty wybór akcesoriów tego rodzaju, chętnie wybierane są na przykład namioty Coleman .