Polanica-Zdrój to przepiękne miasto, położone w atrakcyjnym miejscu naszego kraju. Polanica już od wielu lat ma ugruntowaną pozycję pośród najlepszych uzdrowisk, dlatego też do tego miejsca zjeżdżają się turyści z całego świata. Doskonały klimat i cudowne pejzaże okolicznych Gór Stołowych oraz Bystrzyckich, powodują, iż chcemy tutaj powrócić.

Klasycznym miejscem na spotkania przyjezdnych, oraz osób mieszkających w Polanicy jest deptak, jaki ciągnie się po dwóch stronach płynącej przez miasto Bystrzycy Dusznickiej. Znajdziemy w tym miejscu całkiem sporo kafejek, jakie w sezonie tym bardziej zachęcają, bo na zewnątrz wystawione są parasole, przy jakich możemy usiąść – rozmawiać i się zrelaksować. Najlepszy zaś relaks oferuje spa Polanica Zdrój – spędź czas w obiekcie Villa Alina. Gdy będziemy w tym mieście koniecznie powinniśmy tam się wybrać, gdyż nic tak nas nie zrelaksuje jak taki hydromasaż. W bliskiej okolicy mamy parę ciekawych obiektów, jak 100- letni kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P, z więżą, która góruje nad deptakiem.

spa

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com

Będąc w tym mieście nie można nie odwiedzić parku Zdrojowego. To piękne, jedyne w swoim rodzaju miejsce, oaza wypoczynku pełna zapachu kwitnących kwiatów. Park Zdrojowy całkowicie zasłużenie został wpisany do rejestru zabytków. Na obszarze 13 hektarów można oglądać między innymi cyprysik Lawsona, jest to wyjątkowe drzewo parkowe, jakie pochodzi z Kanady oraz ma obwód 120 centymetrów. Dobrze jest obejrzeć również skupiska rododendronów, które zakwitają od maja do czerwca. W Polanicy-Zdroju znaleźć można piękne hotele, w jakich warto się zatrzymać i przekonać się, czym jest prawdziwy wypoczynek – wypoczynek – www.eccotravel.eu/emiraty-arabskie/ – przyda się każdemu.

Często rekomendowana jest Polanica Zdrój willa. W obrębie Parku znajduje się Pijalnia “Wielkiej Pieniawy”, ale również hala spacerowo-koncertowa oraz Teatr Zdrojowy. Dosyć sporym zainteresowaniem cieszy się położna obok głównej ulicy parkowej podświetlana szesnastoma kolorowymi lampami fontanna. Piękna fontanna z początkiem maja do końca września uprzyjemnia czas osobom odwiedzającym ten zakątek. Idąc główną alejką z Parku, po przejściu mostka dotrzemy do ciekawej rzeźby misia polarnego. Rzeźbę tą postawiono w roku 1910, tam, gdzie sięgał do Ziemi Kłodzkiej skandynawski lądolód. Jak widać pomimo tego, że miasto nie jest może aż tak duże, to ma całkiem sporo ciekawych miejsc do zobaczenia.