Nadzwyczaj atrakcyjne w ostatnim czasie są tzw. zielone szkoły dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Organizuje się je najczęściej w bardzo urokliwych lokalizacjach. Są to wzięte kurorty morskie, ośrodki wypoczynkowe w górskich miejscowościach, ale także mniej znane, lecz podobnie atrakcyjne miejscowości. Dzieciaki w sposób aktywny odpoczywają na łonie przyrody, w otoczeniu lasów, również nad wodą. Nierzadko wyjazd w ramach zielonej szkoły jest jedyną sposobnością wypoczynku dla ucznia poza jego regionem.

zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednio zorganizowane zielone szkoły w górach, są doskonałą ideą wypoczynku łączonego z edukacją. Program jest zazwyczaj bardzo napięty. Dzieciaki uczą się rozróżniać gatunki drzew, głosy poszczególnych gatunków ptaków. Uczą się w jaki sposób chronić środowisko naturalne, odwiedzają okoliczne atrakcje turystyczne, pływają jeśli jest taka sposobność. Niekiedy jeżdżą konno. Program jest zależny głównie od tego, w jakim miejscu znajduje się wybrany ośrodek . Dla przykładu oprócz zielonej szkoły w górach możemy zdecydować się na czterodniowy pobyt w OKL w Gołuchowie, który położony jest na ok.

Zaciekawiony? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Zatem kliknij tu weekend na podlasiu i czytaj bez ograniczeń nowe specjalistyczne posty.

160 ha ogrodów angielskich ze szczegółowo zaprezentowanymi gatunkami roślin. A okazy widzieć tam można z całego nieomalże globu – znacznie więcej znajdziesz na www o kajakach! Oprócz tego, zajęcia prowadzone są przez pracowników Ośrodku Kultury Leśnej, pasjonatów. Jeżeli zaś idzie o zielone szkoły w górach, godne polecenia są ośrodki wczasowe w pięknych Bieszczadach. Wszakże są to góry nie bardzo wysokie, niemniej jednak bardzo zachwycające Bieszczady nęcą obieżyświatów o jakiejkolwiek porze roku.

Na wycieczkowiczów czekają tam spływy kajakiem, górskie eskapady, wieczorne zabawy przy ognisku, wycieczki kolejkom z oprowadzaczem, płynięcie żaglówką albo wycieczka statkiem po Zalewie Solińskim, a nawet survival w bieszczadzkich matecznikach w szałasie skleconym przez dzieci. Poza tym organizowane są rozmaite gry i zabawy, przykładowo: w przeciąganie lin, wspinaczki na ściankach wspinaczkowych, bieg w workach, łucznictwo oraz inne rywalizacje. Taki wyjazd dziecka z równolatkami na pewno uczy dzieciaki samodzielności, zaradności oraz kooperacji z kolegami, ponadto jest świetną formą odpoczynku, to oferta jak imprezy integracyjne w Bieszczadach – moja strona internetowa o spływach z Kaylon. Trzeba tylko by nauczyciele porządnie przyjrzeli się ofertom ośrodków wypoczynkowych oferujących organizowanie wypoczynków w ramach zielonej szkoły, i wyselekcjonowali w najwyższym stopniu atrakcyjną (co nie zawżdy znaczy najtańszą).

Zaabsorbowała Cię przedstawiana problematyka? Sprawdź więc ponadto ten wciągający wpis (http://www.activtour.pl/) – to również bardzo użyteczne źródło informacji.