Każdy, kto zamierza kupić mieszkanie na kredyt ma parę spraw formalnych do załatwienia. W pierwszej kolejności będzie się musiał pochwalić bankowi swoimi zarobkami, to jest tak naprawdę punk wyjściowy do dalszych działań.

biuro

Autor: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Źródło: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Doradztwo

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od charakteru osiąganych dochodów będzie trzeba dostarczyć zaświadczenia o wysokości zarobków lub informację o uzyskiwanych przychodach z firmy. W oparciu o te dokumenty bank zweryfikuje zdolność kredytową i zaproponuje największą możliwą do dostania kwotę. Niekiedy może się okazać, że z powodu wysokości dochodów kredyt nie będzie możliwy do dostania, i w takim przypadku trzeba będzie poszukać innego sposobu na zdobycie środków. Oprócz kwestii finansowych konieczne również będzie dostarczenie dokumentów związanych z kupowanym mieszkaniem, tu w pierwszej kolejności potrzebny będzie operat szacunkowy Kraków poświadczający wartość lokalu – .
Ten etap również jest wymagany, ponieważ bank musi wiedzieć, jakiego rodzaju zabezpieczenie zostanie ustanowione na kredycie i w jakiej wysokości. Do zrobienia takiego operatu niezbędne będzie wynajęcie rzeczoznawcy z uprawnieniami, który go zgodnie zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Kliknij śmiało ten link i użyj strony (https://notariuszpokojski.pl/), by poznać większą ilość danych na prezentowany w tym miejscu temat – one też Cię zaciekawią!

W przypadku niektórych banków wycena mieszkań Kraków (poznaj dodatkowe informacje) może być przeprowadzona przez wewnętrznych rzeczoznawców, lecz trzeba się liczyć z tym, że może być ona nieco zaniżona.

Dlatego też jeśli komuś zależy na tym, aby wartość z operatu rzeczywiście odpowiadała wartości rynkowej, to lepiej będzie znaleźć kogoś zupełnie niezależnego. Jeżeli tylko taka osoba będzie się znajdować na bankowej liście, to nie powinno być z tym żadnego problemu.