Przekleństwem w naszych czasach jest bezprawne korzystanie z własności intelektualnej, zwłaszcza dotyczy to piosenek i filmów, jakie nagminnie są ściągane z sieci internetowej. Mimo, że w teorii utwory takie chroni prawo autorskie, to jednak mało kto zwraca na to uwagę, po prostu użytkownicy internetu będą ściągać w zasadzie wszystko, co się tylko da. Wynika to również z takiego powodu, że w rzeczywistości takim osobom nic nie grozi, w naszym prawie karane są jedynie osoby, jakie nielegalnie udostępniają utwory, a nie takie, które je ściągają.

Strona www

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Naruszanie autorskich praw często objawia się także w różnych serwisach internetowych. Ich autorzy, często nawet nie mając świadomości konsekwencji tego, co zrobili, używając zdjęcia czy opisy ściągnięte z innych serwisów. Lecz wszystkie takie rzeczy są chronione przez prawo autorskie, a ich wykorzystywanie bez zgody właściciela zakończyć się może poważnymi konsekwencjami, łącznie z zapłaceniem pokaźnych kar finansowych, z tego też powodu należy bardzo ostrożnie korzystać z takich źródeł.

Podano już przykładowe zastosowania prawa autorskiego, należy więc doprecyzować, co to w praktyce jest.

Zawsze bądź na bieżąco (https://notariusz-lubon.pl/) w tych dziedzinach, które Cię interesują. Jeżeli szukasz uzupełniających informacji, wejdź w poniższy link, a tam czeka na Ciebie ogrom współczesnych artykułów z owego tematu.

W praktyce każdy, kto wytworzył jakiś utwór, czy to będzie piosenka, artykuł czy fotografia, utwór ten będzie oryginalny i indywidualny, to będzie on podlegał ochronie prawnej. Ochrona (zobacz czystość patentowa) ta przede wszystkim będzie polegać przed użyciem takiego utworu przez inne osoby, szczególnie w wersji komercyjnej, a także daje możliwość wystąpienia o odszkodowanie, jeśliby do takiego nieprawnego wykorzystania doszło. Twórcom bowiem przysługują prawa majątkowe i osobiste do swojego utworu, w oparciu o nie można dysponować utworem tak jak się chce. W praktyce obszar praw autorskich jest dość trudnym zagadnieniem, stąd też jeśli się chce mieć rzetelną wiedzę w tym temacie z pewnością się przyda dobre szkolenie z prawa autorskiego – więcej na . Na takim szkoleniu, jeśli będzie odpowiednio przeprowadzone, można poznać wszystkie aspekty, jakie się wiążą z własnością intelektualną. W wielu przypadkach wiedza taka może się bardzo przydać i uchronić przed poważnymi konsekwencjami.