Istnieją osoby stale w ruchu, bardzo szybko przeskakujące z miejsca na miejsca, bez chwili wytchnienia i zastanowienia. Takie osoby nie robią bo tak po prostu chcą, no może troszkę tak, w większości jednakże przypadków są zmuszani do tego typu działania przez okoliczności. To osoby, które pracują w wielu miejscach, przeskakują z jednego kraju do drugiego, z jednego kontynentu na drugi. Nie jest ważne, czy w trakcie nocy czy w dzień, lotniska, hotele zawsze stają przed nimi otworem.

Zwiedzanie miasta

Autor: Isa Ruiz
Źródło: http://www.flickr.com

Ich drugi dom to istotnie te ]samoloty i hotele. Czują się w nich jak w domu u starych znajomych. Nie odczuwają skrępowania, jak zwykle zajmują miejsce, jak we własnym samochodzie, znakomicie znają pilotów i obsługę wielu hoteli (tak się właściwie zdarza, iż powracają do tych samych hosteli, może to pragnienie bliskości?). Przywykli do takiego sposobu egzystencji: lubią małe hotelowe mydełka, suszarki hotelowe, ręczniki, oryginalny zapach, którego nigdy nie poczują we własnym domu. Starają się nie marudzić, gdyż kto zobaczy przez życie tyle, co oni. Jedni siedzą w domu, inni podróżują po świecie. Oni znajdują się w tej drugiej grupie i powtarzają, że są dzięki temu uprzywilejowani.

Czasami jedynie troszkę doskwiera, gdy rodzina jakaś obca, dom jakiś nieprzyjemny i pusty, chociaż w hotelu przeważnie bywa dość miło. A powrót do domu, kłopoty…Dorastający syn w ogóle się nie słucha pytając się, gdzie ojciec podziewał wcześniej, tak samo córka. Gdy w końcu udaje się złapać nic porozumienia to znów trzeba wyruszyć w trasę, aby znów się spotkać ze znajomymi z hotelu. Znów w drogę, ślą nam pozdrowienia piloci, z którymi często podróżujemy, oni też właściwie prowadzą takie życie, ale są po innej stronie barykady – przewodzą tej grupie wszystkich biznesmenów, ludzi pracujących stale poza miejscem zamieszkania, w następną podróż, jak przywódcy stada.

Najkorzystniej mają Ci bez rodzin, ponieważ nikt na nich nie czeka na nich z wytęsknieniem. Dość często takie osoby nie planują żadnych poważnych związków, a jak już są z kimś w związku, to wybierają człowieka, który ma podobny tryb życia. Nie zamierzają się angażować, bo komu to potrzebne? Po co wylewać uczucia, jak zaraz wsiąkną w ziemię codzienności i nie zostanie po nich żaden ślad.

Pamiętaj, że podobne teksty, są na wyciągnięcie ręki. Kliknij tutaj, a pokażą Ci się rekomendowane informacje (http://kieta.pl/kategoria-produktu/akcesoria/inne/) oraz dzięki temu dowiesz się więcej szczegółów na omawiany temat.

Na emeryturze, myślą, będziemy w stanie poskładać te wszystkie plany i obietnice, jakoś je się ułoży, stworzy dom, stałe miejsce na ziemi, stały punkt odniesienia. Tymczasem nie, bo kolejny samolot zaraz ma odlot.

Może Cię też zainteresować –