Wyprawa w góry to przedsięwzięcie, które nierzadko wymaga od turystów zdobycia określonego wyposażenia. Oczywiście bardzo wiele zależy od tego, jak wysokie jest pasmo górskie, jakie wybiera się na wycieczkę. Istnieją bowiem, również w Polsce, góry niezbyt wysokie, a miejscami zupełnie płaskie. Tego rodzaju tereny nadają się do mało wymagających wycieczek, a w zasadzie do spacerów.

buty trekkingowe damskie : Z kolei bardzo wysokie i strome góry to miejsce przeznaczone wyłącznie dla zaawansowanych turystów. W takim przypadku sprzęt jest niezwykle potrzebny, jednak najbardziej istotne jest doświadczenie uczestników wycieczk Nie wolno bowiem lekceważyć gór, nawet jeżeli nie są zbyt wysokie. W takich miejscach [TAG=pogoda

może zmienić się błyskawicznie, co wiąże się często z drastycznym pogorszeniem warunków. Wybór sprzętu górskiego w obecnym czasie jest ogromny, poczynając od rzeczy takich jak buty trekkingowe damskie i męskie.

Odzież i obuwieW górach ogromnie istotny jest odpowiedni ubiór. Związane jest to między innymi z wspomnianymi wcześniej niespodziewanymi załamaniami pogody, na które trzeba być przygotowanym. Nowoczesna odzież górska zawiera w sobie najnowsze technologie i materiały w celu zapewnienia komfortu i ochrony przed zimnem noszącej ją osobie. Niezwykle ważne niewątpliwie są buty. Obuwie typowo górskie wyposażone jest przede wszystkim w wytrzymałą i o odpowiedniej grubości podeszwę, która zapobiega kontuzjom, jak również przedwczesnym przemęczaniu się nóg i stóp. Wybór butów również trzeba uzależnić od rodzaju otoczenia, gdzie odbywa się wycieczka. Poza typowymi butami trekkingowymi oferowane są bowiem też specjalne buty do wspinaczki wysokogórskiej i inne.

Autor: www.nartyslowacja.pl

Potrzebny sprzętWyprawa górska kojarzona jest przede wszystkim z plecakiem. Do chętnie wybieranych marek obecnie zaliczają się między innymi plecaki Wolfgang. Podczas kupna tego elementu powinno się brać pod uwagę przede wszystkim pojemność danego modelu zestawioną z pojemnością, która jest potrzebna. Ważna jest również trwałość, a także obecność dodatkowych kieszeni czy też specjalnego pasa zabezpieczającego. Na wycieczce bardzo przydatny jest różnego rodzaju sprzęt campingowy. Podstawą takiego ekwipunku jest namiot. Sklepy górskie mają bardzo bogaty wybór sprzętu tego rodzaju, chętnie wybierane są na przykład namioty Coleman .