Czas urlopów właśnie zbliża się do końca. Większość z nas na pewno ma już za sobą urlopowe wypady. Wiele ludzi decyduje się na urlop w czasie lata, ponieważ wtedy dzieciaki mają wolne. I choć wycieczki po sezonie są dużo tańsze, rodziny z dziećmi nie są w stanie sobie na to pozwolić, gdyż pociechy muszą iść do szkoły. Jednak ci, którzy nie mają jeszcze tego problemu, muszą się skusić na urlopowy wypoczynek właśnie wczesną jesienią. Wówczas, po sezonie, biura podróży proponują niezwykle interesujące turnusy po wyjątkowo niskich cenach. Może warto z nich skorzystać?

widoki Izraela

Autor: photoantenna
Źródło: http://www.flickr.com

A jeżeli dotąd zawsze przeżywaliśmy urlop na tłocznych greckich lub chorwackich plażach, to najwyższa pora, by zmienić kierunek wakacyjnych wypraw i wybrać się na spotkanie z prawdziwą przygodą. Taką na pewno zagwarantują nam niezapomniane wczasy w Indiach. W rzeczywistości, zdecydowanie za mało wiemy na temat tego niesamowitego kraju, który jest złożony z kontrastów. Widzieliśmy tylko kolorowe widoki, wyszukane w internecie, na których widzimy festiwal kolorów i monumentalne budowlę. To jednakże tylko jedna strona medalu. Tak naprawdę, codzienne oblicze Indii ujrzymy na ulicach zatłoczonych miast.

eccotravel

Źródło: http://www.eccotravel.eu/

Decydując się na last minute Indie trzeba być przygotowani na ogromny kulturowy szok. W jednej chwili znajdujemy się w całkowicie innym świecie, który rządzi się własnymi zasadami. Warto przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu mieszkańców tego kraju. Obowiązkowo trzeba skosztować niesamowitej indyjskiej kuchni, która posiada fanów na całym świecie. Podróż do tego niezwykłego kraju to zapewnienie niezapomnianych emocji.

Od pewnego czasu niezwykle popularnym kierunkiem wakacyjnych wypraw jest last minute Izrael (sprawdź: ). Ziemia Święta od dawien dawna fascynowała mieszkańców Europy. To przecież tu właśnie narodziło się chrześcijaństwo, które jest jedną z opok naszej kultury. Jerozolima to niesamowite miejsce pielgrzymek również dwóch innych wielkich religii: judaizmu oraz islamu. Izrael przyciąga nas swoją tajemnicą. Warto poznać bliżej kulturę oraz historię tego narodu. Pamiętajmy także o niesamowitych warunkach przyrodniczych i smacznej kuchni.