Kupno używanego mieszkania to nie lada wyzwanie dla wszystkich. Jeżeli nawet posiada się gotówkę na takie zakupy, to sporo tematów będzie do załatwienia, a tym bardziej jeżeli transakcja ma być na kredyt.

Zacząć oczywiście należy od wyszukania lokalu, który będzie odpowiadał pod kątem lokalizacji, układu i przede wszystkim ceny.

Kliknij ten odnośnik, a potem zdobądź więcej szczegółów (http://notariuszpokojski.pl/) odnoszących się do rozważanej w tym materiale treści. Otrzymasz wtedy szerszą wiedzę.

Tu możliwości są dość duże, bo na wtórnym rynku ukazuje się sporo ofert, lecz jeżeli ktoś ma dokładne oczekiwania, to może szukać nawet i cały rok. Jak już się ma coś na oku, to trzeba dokładnie sprawdzić stan prawny lokalu, czy przykładowo nie będzie zadłużone albo obciążone w księdze wieczystej. Do sprawdzenia również powinny być wszystkie tematy wiążące się ze wspólnotą mieszkańców albo (kliknij aby zobaczyć więcej) spółdzielnią – .

wycena Kraków

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
Przy płaceniu gotówką pozostaje jeszcze spisanie odpowiedniej umowy w kancelarii notarialnej, podpisanie jej i zapłacenie. Jeśli ktoś się stara o kredyt, to musi jeszcze parę dodatkowych spraw wyjaśnić. Przede wszystkim bankowi trzeba się pochwalić swoimi zarobkami, banki sprawdzają bardzo dokładnie możliwości swoich klientów (sprawdź profesjonalne wyceny przez firmę 2 SIPEX). Kolejną rzeczą, którą trzeba dostarczyć, to oszacowanie wartości danej nieruchomości, w oparciu o to wyznaczana jest kwota, którą będzie mógł dostać klient.

Taka wycena mieszkań Kraków może wykonana być może albo przez wynajętego przez bank rzeczoznawcę, albo przez znalezionego samodzielnie. Trzeba jeszcze przygotować i złożyć odpowiedni wniosek, i dopiero po jego pozytywnym rozpatrzeniu otrzymuje się środki na transakcję.