Od paru miesięcy obserwujemy krach na rynku domów jednorodzinnych. Niski popyt na wille wpłynął na inwestycje w apartamenty. W dużych ośrodkach miejskich apartamentowce rosną jak na drożdżach.

Wystarczy spojrzeć na wrocławski Sky Tower i stołeczny wieżowiec Złota 44. Oprócz apartamentów popularne są też przepastne mieszkania w odrestaurowanych kamienicach. Ich ceny, podobnie jak apartamentów, zaczynają się od ponad dziesięciu tysięcy za metr kwadratowy.

Nowe inwestycje buduje się zwykle w samych centrach metropolii, co jest bardzo cenione za łatwy dojazd i rozbudowaną infrastrukturę. Oprócz tego firmy deweloperskie starają się wznosić inwestycje w rejonie sporej ilości zieleni, parków i skwerów. Czasy kamiennych pustyń na szczęście odeszły już do lamusa.

apartamenty

Autor: WAN SA
Źródło: WAN SA

Kraków

Apartamenty oferują w sercu miasta, na Mokotowie i na Woli. Inwestycje wyrastają też na oddalonych krańcach metropolii. W mieście stołecznym za luksusowe mieszkanie musimy wyłożyć najwięcej w kraju – ceny wynoszą ponad siedem milionów PLN. Mieszkanie w przedwojennych odrestaurowanych kamienicach można znaleźć m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Ceny za m2 wynoszą ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

W innych obszarach kraju można zobaczyć tańsze apartamenty. Poznań jest miejscem, w którym luksusowe lokale są budowane głównie na obrzeżach, w okolicy terenów zielonych. Ceny zdarzają się być tu nawet dwukrotnie mniejsze, niż w stolicy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „”, aby się o tym przekonać.

Z innej strony przedstawia się Kraków Apartamenty w tym obleganym przez turystów mieście są tylko nieco mniej drogie niż w stolicy co widać gdy wyszukamy „apartament”. Ceny krążą w okolicach 5-6 milionów PLN.https://www.kormoran-rowy.pl/ hotel nad morzem z basenemMieszkania w tym prapolskim grodzie mocno cenią sobie obcokrajowcy. Więcej na