Narzekasz na pracę w mieście, narzekasz ciągle na męczący hałas, na brak skupienia, na utracone więzi z przyrodą i głowę pełną niepotrzebnych trzasków, wrzasków i odgłosów? Jeśli tak jest, każda znak na ziemi i niebie wskazuje na to, iż cierpisz na przypadłość „antymiastową”, a to oznacza, że po właściwym rozeznaniu i ostatecznym postawieniu diagnozy, należy Ci się mała kuracja – wyjazd za miasto.

Bądź moralny dla kręgosłupa

Autor: Tempur
Źródło: Tempur

No tak, bo jesteśmy tacy miejscy, a to co poza nim nazywamy „wiochą”. Jednakże, wszyscy wywodzimy się ze wsi, a gdy tylko pojawiają się wolne dni, to zaraz wyjazdy z miasta są zakorkowane, bo wszyscy chcą jak najszybciej oddalić się gdzieś daleko, jak najdalej za miasto. Nie jest to dziwne, przecież ileż można wytrzymać w mieście? Dajemy rade dzień po dniu pokonywać miejskie przeciwności, nie zastanawiać się nad nimi, gdyż przecież nie mamy na to czasu, ale kiedy tylko przychodzi wolny czas – szykujemy się do ucieczki.

Skoro więc dopadł Cię ten wirus (szybki test antygenowy szczecin) „antymiastowy” pakuj manatki i ruszaj przed siebie. Szukać długo nie ma potrzeby, w Polsce tuż obok wielkich miast znajdziesz oazy spokoju i relaksu, nieskazitelnie czystego powietrza, nieskażonej przez przemysł natury, gdzie ludzie żyją bardziej komfortowo niż my, miastowi i zapracowani.

góry izerskie

Autor: www.szklarskaporeba.pl
Źródło: www.szklarskaporeba.pl

Żyjesz we Wrocławiu? Wybierz się w Sudety i Góry Izerskie – trasy rowerowe! Ileż tam atrakcji to głowa mała. Nie musisz właściwie rzucać się na wszystko, co najbardziej oblegane i komercyjne, gdyż na przykład wejście na szczyt Śnieżki będzie zaludnione prawie jak rynek we Wrocławiu. Po prostu, ludzie nie poszukują wyjątkowych i dzikich miejscówek, chcą znaleźć się tam, gdzie jest coś popularnego, gdzie czeka na nich obserwatorium na Śnieżce, przy którym cykną sobie fotkę i wrzucą na Fejsa. Nie bądź taki jak oni, bądź trochę bardziej oryginalny. Wybierz przykładowo góry Izerskie i zachwyć się ich pięknem. Podziwiaj cudowne trasy rowerowe i szlaki piesze, zobacz naturę o każdej porze roku.

Wypoczynek na łonie natury w agroturystyce w Górach Izerskich naprawdę wpłynie na poprawę Twojego nastroju.

Uważasz, że ten materiał jest godny zainteresowania? Jeśli tak, to bez wątpienia zainteresuje Cię również ta rekomendowana oferta (http://propertyapart.com/apartamenty-soft-lofty-legnicka), gdyż odnosi się do zbliżonej tematyki.

Poczujesz się naprawdę bardziej szczęśliwy – zarówno w wymiarze fizycznym, jak i w wymiarze psychicznym. Intuicja podpowiada, iż tak istotnie jest, jak zwykle ma rację, potwierdzają to też naukowcy. Ich badania mówią nam, iż miejskie widoki, miejski żywot powodują w nas zdenerwowanie i stres, natomiast zieleń, przyroda wyzwalają substancję, jakie korzystnie wpływają na nasze lepsze samopoczucie i większą chęć do życia.

Zobacz też .