Kiedy trzeba by było napisać przegląd najczęściej wybieranych przez rodaków krajów wypoczynkowych, Egipt, Grecja i Turcja miałyby czołowe miejsca.

Wakacje w Costa Del Sol

Źródło: iiimillenium.pl

Generalnie każde porządne biuro turystyczne ma jakieś wyprawy w te kraje w lato 2013 (nasze propozycje). Nietrudno odpowiedzieć na pytanie, czemu akurat te państwa zdobyły tak dużą popularność. Sprawdźmy atuty aktualnych mocarstw turystycznych.

Polacy, którzy nie chcą przeznaczać majątku na urlop, chętnie stawiają na last minute do Egiptu. Ten starożytny kraj słynie z gigantycznej liczby zabytków, które każdy gość musi ujrzeć. Najchętniej odwiedzanym punktem są naturalnie Piramidy w Gizie, ale my polecamy turystom żądnym wrażeń odwiedzenie tych miejsc, które nie są tak mocno ograne. Mądrze jest odwiedzić różnorakie muzea historii oraz zejść z doświadczonym przewodnikiem do podziemi zabytków, które nie są tak mocno zadeptywane przez turystów z całego świata. (Wycieczki do Egiptu) O ile decydujecie się na last minute do Egiptu jedynie po to, by opalać się na plaży, kraj ten oferuje wam masę cudownych plaż nad błękitnym morzem.

Kobieta, plaża

Autor: Apis Natural Cosmetics
Źródło: Apis Natural Cosmetics

Wycieczki do Grecji, mimo trwającego tam załamania finansowego, są ciągleniezwykle popularne. Nic dziwnego, przecież w Grecji można ujrzeć sporo pozostałości po dawnej kulturze cywilizacji helleńskiej. Punktem obligatoryjnym są naturalnie Ateny, malownicza położona stolica kraju. (Wakacje w Turcji) Należy zobaczyć także pola słynnych potyczek, a szczególnie Termopile. Morze (apartament na sprzedaż nad morzem) w sąsiedztwie wysp greckich jest fantastyczne, mądrze jest się udać na niezapomniany rejs statkiem.

Wakacje w Turcji to może być niebanalne doświadczenie. W tym państwie też można ujrzeć wiele reliktów z czasu rozkwitu kultury helleńskiej, ponieważ Grecy zakładali osady na wybrzeżu obszaru. Najciekawszą atrakcją dla turystów z całego świata są szczątki Troi, czyli miasta, którego splądrowanie zostało opisane w przesławnej Iliadzie. Trzeba bezwzględnie zobaczyć też Stambuł, który nęci turystów rzeszą atrakcji.