Z dnia na dzień wakacje co raz bliżej i musimy powoli ustalać już nasze eskapady. W chwili obecnej mamy niezwykle dużo propozycji różnorodnych biur podróży. Zastanówmy się może teraz, co należy ze sobą zabrać na taki wyjazd, żeby odczuwać komfort i nie musieć się niczym denerwować. W zależności od miejsca, w które chcemy pojechać, trzeba ustalić także swój ekwipunek. Wiele osób wybiera na miejsce podróży miejscowości niedaleko morza. Wówczas wypoczynek na pewno będzie przyjemny, ale też nieco pasywny.

Przyjemnie jest wypoczywać dzień na plaży w palącym słońcu i sporadzycznie ochłodzić się w wodzie. Na taki wyjazd nie musimy pakować ciepłych ubrań i pościeli. Wystarczą śpiwory dla nas, śpiwory dla dzieci , trochę lekkich ubrań. Przyda się ewentualnie pomyśleć o tym, czy nie wziąć ze sobą jakichś sprzętów domowych. Jeżeli mieszkać będziemy na kempingu, może okazać się niezbędne spakować ze sobą małą kuchenkę gazową i małą przenośną chłodziarkę, dostępną w ofercie wielu sklepów z asortymentem turystycznym. Ponadto, jeżeli wystarczy nam miejsca w samochodzie czy też w autobusie, zabierzmy ze sobą trochę przyborów kuchennych, które przydadzą nam się w codziennych czynnościach, takich jak np. gotowanie. Przyda się na pewno patelnia lub garnek, jeżeli tylko wykupiliśmy pobyt bez wyżywienia. Taka forma wypoczynku jednak, kiedy trzeba codziennie przyrządzać posiłki dla całej rodziny, niekoniecznie jest wymarzonym rozwiązaniem dla rodziców, chociaż może być trochę tańsze. Pozostaje jedynie postawić sobie na pytanie, czy na pewno tego chcemy. Koniecznym jest również wziąć ze sobą kosmetyki do opalania, kremy na oparzenia i ciemne okulary. Bez tego pobyt na plaży może okazać się problemowy.

Rodzinne zabawy na zdrowie!

Autor: istockphoto.com
Źródło: istockphoto.com

O ile wyjazd w nadmorskie okolice nie wymaga od nas specjalnego przygotowania, to podróżując w góry należy się trochę lepiej przygotować. Wiąże się to ze sprzętem, o którym musimy pamiętać i ze sobą zabrać. W sytuacji gdy celem naszej podróży jest wspinaczka (zobacz też pas do pracy w podwieszeniu) oczywistym jest wziąć ze sobą sprzęt, taki jak liny, karabinki, uprząż, kask. Jeśli jednak jesteśmy rodziną jadącą w góry w celach rekreacyjnych, aby pospacerować zamiast się wspinać wyczynowo, pomyślmy przede wszystkim, co przyda nam się podczas takich wycieczek. Warto zabrać ze sobą termos, koc i trochę lekkich ubrań. Pogoda w górach może zmienić się przecież bardzo szybko. Jeżeli wyjeżdżamy w góry z dziećmi, zastanówmy się, gdzie przyjdzie nam nocować. W niektórych sytuacjach może nam się przydać nawet pościel wełniana , jeśli będziemy spać w wysoko położonym schronisku. Pamiętajmy też o butach. O ile przy podróży nad morze zabierzemy ze sobą sandały, to tutaj należy spakować buty na każdą pogodę, najlepiej takie, które będą trzymać dobrze nogę w kostce. Zmniejszymy dzięki temu ryzyko wypadku.