Bałtyk stanowi świetną alternatywę, jeśli chodzi o spędzenie letnich wakacji. Nadmorskie miejscowości posiadają zróżnicowaną ofertę rozrywkową i noclegową w zależności od wielkości i położenia. Są w kraju miejsca słynne z bardzo czystych i pięknych plaż. Za to nierzadko jest tak, że najliczniej odwiedzane i popularne nadbałtyckie miejscowości posiadają bardzo małą i krótką plażę. Tak jest na przykład w Sopocie. Ponadto popularne kurorty są najczęściej bardzo zatłoczone, co utrudnia wypoczywanie.

Dlatego wiele ludzi na wakacje wybiera miejscowości niewielkie, takie jak przykładowo Dźwirzyno (więcej na ). Wprawdzie plaże w tego rodzaju miejscowościach także czasami są tłoczne, jednak wystarczy odejść kilkadziesiąt metrów, by znaleźć miejsce mniej tłoczne, a czasami nawet całkowicie puste.

Co zjeść?

Plaża nad Bałtykiem

Autor: MVolkmann
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje są bardzo specyficznym okresem, w który często jedynym problemem jest to, co danego dnia kupić na obiad. Wielu ludzi wychodzi z założenia, że wakacje na wybrzeżu bez zjedzenia ryby się nie liczą. Z tego powodu niezwykle popularne są jadłodajnie i restauracje oferujące smażoną i grillowaną rybę morską. Należy jednak pamiętać, że w przeważającej ilości ryby takie występujące w zestawach obiadowych pochodzą z hurtowni, a w znacznej części nie występują nawet w polskim morzu. Powinno się przywiązywać wagę do tego, jaką rybę się zamawia. W okolicach lipca i sierpnia, czyli w najpopularniejszym okresie urlopowym, w polskim morzu łowi się wyłącznie śledzia i flądrę, i właśnie te gatunki można zjeść z przeświadczeniem, że są świeże. Podobnie jest z rybami wędzonymi, wielu sprzedawców przyjmuje transporty ryb już uwędzonych, które tylko wiesza się w zimnym dymie.

Gdzie spać?

Oferta noclegowa miejscowości nadmorskich jest bardzo szeroka. W większych miejscowościach są dostępne między innymi lulsusowe hotele i pensjonaty. Jeżeli chodzi o tańsze opcje, najlepiej jest zdecydować się na wynajęcie pokoju w kwaterze prywatnej. Czasami dobrym rozwiązaniem jest zatrzymanie się w miejscowości trochę bardziej oddalonej od wybrzeża, gdyż w takich miejscach ceny są znacznie niższe. Przykładem może być Darłowo, które pomimo położenia jest miejscowością bardzo popularną w czasie wakacji (sprawdź propozycje w biurze podróży coral travel) letnich. Oprócz tego dostepne są także domki letniskowe do wynajęcia, niekiedy na cały rok.