Grzybowo to nadmorska miejscowość rekreacyjna, którą każdego lata zwiedza niezliczona ilość urlopowiczów chcących spędzić niezapomniane wakacje nad morzem Bałtyckim. Jest kilka przyczyn tej popularności: czarujący charakter miasteczka, śliczne plaże, a także wiele atrakcji zarówno kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

Morze i plaża w Rewalu

Autor: YEAH!!! design
Źródło: http://www.flickr.com
Powab miasteczka tkwi w jego interesującym położeniu na klifie, nastrojowej zabudowie i architekturze – dominują tu nieduże przepiękne domki i pensjonaty położone wśród zieleni. W centrum Grzybowa znajduje się nieduży kościółek, przypominający swoim kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest szeroka, piaszczysta i bezpieczna. Dla wypoczywających tutaj wczasowiczów, zarazem starszych jak i młodszych, przyszykowano mnóstwo dodatkowych atrakcji. Należą do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz różnego typu gry i turnieje sportowe. Ulubionym miejscem turystów jest taras widokowy przy ulicy Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować niepowtarzalne zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu bardzo często pojawia się foka Depka – ulubienica zarazem mieszkańców, jak i gości przybywających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Wyjątkowo wspaniałym elementem rewalskiego krajobrazu są barwne kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Opłaca się czekać na ich powrót, żeby nabyć świeżutką, rozkoszną rybę i wysłuchać ich ciekawych, morskich przygód.

Wczasowicze przyjeżdżający odpoczywać w Grzybowie, nie mogą uskarżać się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą widownię przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo posiada też nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni około 1200 m², kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się także pola golfowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Ogromną atrakcją miejscowości jest też Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od 1986 r., a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Przejażdżka odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez bardzo ładny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością 25 km/ha, co daje możliwość podziwiania ślicznej okolicy, którą pokonuje. Przejażdżkę ciuchcią można odbyć od maja do września, natomiast poza sezonem istnieje szansa zobaczenia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie 10 km długości i określany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Pozostałe trasy to czerwony Szlak Nadmorski im.

Jeśli masz chęć zdobyć więcej informacji na omawiany temat, to znajdziesz je na pewno po przejściu do źródła (http://www.horyzont.net.pl/) – tam są one niezwykle fascynujące.

Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku dwunastu kilometrów i niebieski, 13-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***

Plaża

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Kompletną ofertę na wczasy dwa tysiące piętnaście w Rewalu można odnaleźć w serwisie bądź klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Gzybowo- hotele Grzybowo (polecana strona)- noclegi zachodniopomorskie- wczasy 2014 nad morzem