Gdzie pojadą mieszkańcy Polski w lato 2013? Można to skutecznie przewidzieć, gdyż generalnie każdego roku stawiają na te same kraje.

Bez wątpienia popularne będzie last minute do Egiptu. Nie ma się co dziwić, wszakże jest to raczej najbardziej zachęcający dla gości zakątek naszego globu. Egipt posiada mnóstwo niezwykłych pozostałości po wspaniałej cywilizacji, w tym przepiękne piramidy. Baza noclegowa w Egipcie jest mocno rozbudowana, więc można spodziewać się porządnych warunków pobytowych.

Bez wątpienia wielu rodaków zdecyduje się na wycieczki do Grecji, kraju gnębionego przez kryzys finansowy. Tam też jest wiele ciekawych zabytków, takich jak przepiękny Akropol w stolicy. Grecja może poszczyć się malowniczymi plażami, położonymi nad pięknym, niebieskim morzem Egejskim. W regionie leży inny wczasowy kraj, w którym obecnie odbywają się uliczne bitwy ludności z władzami.

Autor: Charles Vögele

Kibicujmy, żeby sytuacja się uspokoiła, gdyż setki mieszkańców Polski każdego roku decyduje się na słoneczne wakacje w Turcji. Zwłaszcza trzeba zobaczyć miasto stołeczne, gdzie teraz mają miejsce masowe demonstracje. Punktem koniecznym jest podziwianie Hagii Sofii, pięknego meczetu, który wcześniej był kościołem chrześcijańskim.

Jeśli zamierzasz zobaczyć propozycje, jakie posiada dla ciebie dane biuro turystyczne, sprawdź, czy prowadzi ono witrynę online. Kiedyś aby odszukać korzystne oferty trzeba było pochodzić po kilku biurach. Współcześnie życie ułatwia Internet, dzięki któremu da się sprawdzić, co oferuje dane biuro turystyczne, nie wychodząc z mieszkania. Niektóre agencje wczasowe umożliwią złożenie rezerwacji na wczasy przez formularz na stronie WWW. To praktyczne rozwiązanie – jeśli masz konto online, możesz od razu uiścić pieniądze za wakacje, w ten sposób zaklepując sobie miejsce. Każdy może korzystać z udogodnień, jakie niesie ze sobą cyberprzestrzeń.