Lato to moment, gdy wielu ludzi decyduje się na wypad urlopowy. Ten krótki czas ma naładować nam akumulatory na następne miesiące spędzone w firmie. Są osoby, które nie uznają wakacji inaczej, jak tylko na kocu, nad ciepłym morzem z drinkiem w dłoni. Ale są i tacy szaleńcy, dla których to męczarnia. Oni wybierają aktywny wypoczynek, na przykład w górach.

buty, sklep górski, turystyka

Źródło: http://www.skalnik.pl/
Gdy planujemy urlop na wędrówce po górach nie wolno nam zapominać o tym, by szlaki wędrówki dopasować do naszych umiejętności. Jeśli rozpoczynamy dopiero odkrywanie świata gór, nie pchajmy się na najwyższe szczyty wysokich gór eksponowanymi szlakami. . W naszym kraju mamy wspaniałe góry, w których znajdziemy mnóstwo łatwiejszych a wcale nie mniej urzekających szlaków.

Jeśli niniejszy wpis Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł (http://www.motoargo.pl/), który przedstawia podobne tematy.

Na wędrówkę górską trzeba również umiejętnie się spakować.

Co będzie potrzebneJeśli planujemy wędrować po górach w stylu „od schroniska do schroniska” bez stałej „bazy wypadowej” to zwróćmy uwagę na to, że wszystkie rzeczy, które spakujemy będziemy cały czas nosić na plecach. Dlatego też podstawą górskiego ekwipunku powinien być plecak. Musi być odpowiednio pojemny i doskonale dopasowany do naszego ciała. Nie może w żadnym miejscu obcierać pleców i ramion, powinien mieć pas biodrowy i piersiowy i wygodne, szerokie szelki. Świetnej jakości są plecaki The North Face – są sprawdzone przez wielu górskich wędrowców.

Absolutnie koniecznie także są wysokiej jakości buty. Powinny być nie tylko bardzo komfortowe w noszeniu, ale także wytrzymałe, odporne na wilgoć i dobrze trzymające stopę i kostkę. To niezwykle ważne, bo o skręcenia w górach nietrudno.

Bezpieczeństwo najpierwPamiętajmy, że w górach najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zawsze zabierajmy ze sobą latarkę najlepiej czołówkę. Wszystko może się wydarzyć, może zmierzch złapie nas po drodze, może będziemy chcieli zwiedzić jaskinię – dobrze jest być na to przygotowanym. Pamiętajmy by spakować także ubranie chroniące od deszczu – wystarczy niewielka i lekka peleryna. Warunki pogodowe w górach zmieniają się bardzo szybko i nawet gdy wychodzimy na szlak przy pięknym słońcu może złapać nas deszcz.

Wędrówki po górach to doskonały sposób na spędzenie Urlopu. jeśli tylko będziemy odpowiedzialni i dobrze przygotowani będziemy tego rodzaju urlop wspominać przez wiele miesięcy.