Kiedy wpadniemy na pomysł na biznes, ale nie posiadamy środków na jego realizację możemy podjąć różnego rodzaju kroki które pozwolą nam na pozyskanie pieniędzy. Wydawać by się mogło, że jest to niezwykle trudne, ale to złe podejście. Oczywiście, czasem wniosek o dotację zdaje się być napisany po „chińsku”, zaświadczeń trzeba złożyć ogromne ilości, lecz nie ma rzeczy niemożliwych, z pewnością sobie z tym poradzimy. Jak zatem pozyskać dofinansowanie dla firmy?

Flaga Unii Europejskiej

Przede wszystkim warto pojawiać się na różnych wydarzeniach przeznaczonych właśnie dla ludzi z ideami. Stwórzmy startup, pokazujmy się na wszelkiego rodzaju konferencjach, spotkaniach startupów itp. Na każdej takiej imprezie możemy odnaleźć wielu reprezentantów firm, które szukają dla siebie interesujących opcji inwestowania pieniędzy. Zanim jednakże wybierzemy się na tego rodzaju wydarzenie – przygotujmy się. Poczytajmy w sieci o marketingu, brandowaniu, b2b i podobnych. Łatwiej nam będzie zainteresować ewentualnego inwestora, gdy odczuje on, że angażujemy się w projekt, zaplanowaliśmy rozmowy, a nie zaledwie mamy pomysł i teraz czekamy z założonymi rękami na to, aż ktoś za nas go przekuje w biznes.

Zwłaszcza jeżeli chcielibyśmy funkcjonować w Sieci przyłóżmy się odpowiednio do rozmów z inwestorami. Wszelkiego typu e-usługi są tak powszechne, że potencjalny inwestor nie będzie marnował czasu na wysłuchiwanie byle jakiego stękania i uda się na dalsze poszukiwania ciekawszych partnerów do rozmowy.

Unijne dotacje dla firm faktycznie może być trudno pozyskać. Dlatego może warto najpierw zainteresować się środkami oferowanymi przez urzędy pracy, albo urzędy miejskie? To także jest możliwe a niewielu osobom chce się poszukać, pojechać na rozmowy z odpowiedzialnymi ludźmi i po prostu otrzymać dla siebie środki. O dotacjach również na stronie

Nawet jeśli na początku nie będzie to jakaś zawrotna kwota, to na pewno pozwoli nam czegoś dokonać. Być może będziemy mogli zakupić konieczny sprzęt, być może otrzymamy dofinansowanie na promocję. Nie wahajmy się również zwracać z ofertą współpracy do wielkich, prężnie rozwijających się firm. Czasami bywa tak, że osoby zarządzające są zapracowane i nie mają czasu by pojawiać się na imprezach z branży. Dobrze jest skontaktować się z nimi inną drogą, zainteresować własnym pomysłem i swoją osobą. Być może się uda! Zawsze warto próbować.

Wszystko o pozyskiwaniu funduszy na firmę na !