zakopane

Źródło: www.morguefile.com

Nasza ojczyzna jest ślicznym krajem. Nie twierdzą tak jedynie jej dumni mieszkańcy, ale przede wszystkim turyści z zagranicy (do przykładowo modnej od jakiegoś czasu Białki co patrząc na zdjęcia choćby tutaj: nie zaskakuje). My, Polacy, mamy parę prawdziwych perełek. Jednym z klejnotów narodowych są zapierające dech w piersiach Tatry.

Polskie góry to wspaniałe miejsce na urlop. Za mało tu linijek, by wymienić wszystkie rzeczy, jakie czekają na turystów w Tatrach. Coś w sam raz dla siebie mają tu miłośnicy alpinizmu – świetnym szczytem są Rysy, a także słowacki Gerlach. Fani ryzyka bez wątpienia pokochają najniebezpieczniejszy szlak w górach – szlak na Orlą Perć.

Jeśli czytasz ten tekst to znaczy, że temat Cię niesamowicie zaciekawił – wejdź na odnośnik do strony hotele w zakopanem, a odnajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Miłośnikom cichego wypoczynku na pewno spodoba się wizja miłych spacerów Krupówkami oraz oglądania zjawiskowych koncertów miejscowych muzyków. Trzeba także skosztować pysznych specjałów kuchni góralskiej i nabyć ciepłe kurtki z owczej wełny.

O ile preferujesz ekskluzywne warunki pobytowe, na bank zainteresują cię niedrogie apartamenty w Zakopanem, oferowane przez znane hotele. Gdy do Google wpiszesz frazę „apartamenty w Zakopanem”, poznasz najważniejsze informacje na ich temat – umiejscowienie hoteli, ceny noclegów oraz dane rezerwacyjne.

O ile nie odpowiada ci tłumna atmosfera stolicy Tatr i zamierzasz spędzić urlop w miejscowości atrakcyjnej, lecz sporo zaciszniejszej, celem wycieczki musi być Białka Tatrzańska. Ta zaciszna podhalańska wieś ma dużo interesujących atrakcji. Fani zabytkowych budowli znajdą tu przepiękny kościółek św. Szymona i Judy, zbudowany ponad trzysta lat temu. Zwolennicy nart będą się cudownie bawić w jednym z kilku większych ośrodków narciarskich, które oferują wygodne wyciągi. Osoby, które wolą sporty wodne, dostają tu kapitalne miejsca na ekstremalne spływy kajakowe. Dla gości oferowany jest znakomity basen z wodą termalną. I wszystko to niedaleko – Białka Tatrzańska znajduje się tylko 21 km od Zakopanego!

Źródło: Eholiday.pl