Wszyscy zachwycamy się Wilnem, marzymy o Barcelonie, a nie zdajemy sobie sprawy z tego, co zobaczymy w Polsce. Oczywiście nie mamy pojęcia, że mieszkamy w jednym z najpiękniejszych miejsc – jeżeli nie na świecie, to bez wątpienia w Europie.

Plan wycieczki po Polsce trzeba dokładnie przemyśleć, więc start trzeba uzależnić od miasta w którym mieszkamy, czyli początku wycieczki. Gdy przyjmiemy, ze start to Wrocław, spróbujmy zaplanować wycieczkę po południu kraju. Cel: Kraków.

Forteca w Srebrnej Górze

Zamiast wybierać znanych szlaków i stracić piękne widoki, wybierając autostradę, można wybrać trasę do grodu Kraka zupełnie niecodziennie i trochę okrężnie.

Ten serwis internetowy warszawa stomatolog posiada ciekawe informacje na omawiany wątek, zatem, jeżeli ta tematyka Cię ciekawi, to sprawdź to obowiązkowo.

To jedyny pomysł, by zobaczyć wyjątkowe atrakcje. Z Wrocławia opłaca się więc pojechać prosto do Srebrnej Góry – to około 70 km, ale wrażenia są gwarantowane. Najlepiej zaplanować swoją wycieczkę o świcie, by móc poświęcić więcej czasu w znanej twierdzy. To jeden z popularniejszych militarnych obiektów, zachowany w świetnym stanie. XVIII-wieczna twierdza wartowała wstępu do Kotliny Kłodzkiej. Forty dobrze obchodzić kilka godzin – wszystko zależy od czasu.

noclegi koło Wrocławia

Autor: Pałac Brzezina
Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/

Zatrzymaj się w Bielsku-BiałejPrawie wszyscy znają to miejsce, ale niewielu tam było. Po aktywnym relaksie w srebrnogórskich fortach, warto odpocząć, zamawiając hotel Bielsko-Biała to szczęśliwie z tych miast, które cenami raczej zachęca turystów. To rewelacyjny postój, żeby spokojnie pooglądać Pogórze Śląskie, gdzie jest zielono i spokojnie, a również chociażby Beskid Śląski. Można po prostu kupić mapę i pójść przed siebie.

Może Wadowice

Gdy czas pozwala, drogę do Krakowa warto przerwać i zwiedzić Wadowice. Noclegi w okolicy wrocławia oczywiście są dużo tańsze, dlatego przy okazji można zaoszczędzi. Oprócz tego, że to miejsce wszystkim kojarzy się z polskim Papieżem i kremówkami, to przytulne miasto, o zabudowie typowej dla tej części kraju. Powinno być szczególną atrakcją dla tych, którzy wychowali się na północy i zachodzie Polski. Kraków natomiast najlepszy jest wczesną wiosną i jesienią, gdy maleje liczba turystów, a pogoda sprzyja spacerom. Trzeba tak ułożyć wycieczkę, żeby móc spokojnie spacerować po mieście, bez biegu i „zaliczania” jedynie typowych miejsc.

Źródło

Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/