Na wakacje nasze dzieci oczekują z utęsknieniem przez cały rok szkolny. Sumiennie wypełniają swoje codzienne obowiązki. Odrabiają prace domowe, piszą trudne sprawdziany, zdają egzaminy i próbują się porządnie zachowywać. W gospodarstwie domowym także próbują nam pomagać. Dwa miesiące totalnej wolności z pewnością im się należą. Musimy jednak postarać się o to, by ten wolny czas został odpowiednio spożytkowany. Nie doprowadźmy do tego typu sytuacji, kiedy nasza pociecha tkwi cały dzień przed monitorem. Oczywiście, w naszych czasach zupełne odizolowanie od komputera jest niemożliwe, ale należy ten proces kontrolować.

autobus niebieski

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Większe problemy w tej kwestii mają rodziny, które funkcjonują w wielkich miejscowościach. Dzieci nie mają dla siebie innych pomysłów, jak tylko bezproduktywne wpatrywanie się w monitor. My powinniśmy pokazać naszym dzieciom, że są pozostałe, o wiele milsze sposoby spędzania wolnego czasu. To prawda, że dzieciaki, które wychowują się na wsi posiadają dużą przestrzeń do zabaw. Ale duże miasta to z kolei lepiej rozwinięta oferta kulturalna dla dzieci. Dlatego zobaczmy, jakie niebanalne zajęcia są organizowane w naszym mieście. Mnóstwo rejonów oferuje dzieciom półkolonie – zobacz tu. Są to zajęcia dla wszystkich dzieci, które z różnych powodów nie mogły nigdzie pojechać na wakacje. Pod opieką profesjonalnych pedagogów nasze latorośle są w stanie wziąć udział w różnych rozwojowych spotkaniach, jak również miło spędzić wakacje z rówieśnikami.

Również sami jesteśmy w stanie sprawić dzieciakom frajdę i wziąć je na wycieczkę w jakieś interesujące miejsce. Na szczęście Polska obfituje w wiele przepięknych miejsc, które warto odwiedzić. Rozejrzyjmy się, które firmy w naszym mieście oferują wynajem busów. Wówczas moglibyśmy zaplanować osiedlową wycieczkę lub zabrać wszystkich znajomych.


Wyświetl większą mapę

Autokary Kraków nie są aż tak kosztowne, a kiedy podzielimy się opłatami z innymi dorosłymi, wyjdzie o wiele oszczędniej. Ciekawą ofertę można znaleźć dodatkowe info. Taka eskapada to ogromna frajda dla naszych pociech. Warto sprawić im taką radość. Sami zapewne też miło spędzimy czas w taki sposób.