Najwyższe pasmo Sudetów jest jednocześnie najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży tylko mała, północna część Karkonoszy, aczkolwiek góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.

sprawdzona oferta

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każdego roku w Karkonosze zjeżdża się tysiące wczasowiczów – jedni znajdują tu ciszę i sielankowość, inni znakomite miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najpopularniejszymi kurortami wśród odwiedzających są bez wątpienia Karpacz i Szklarska Poręba noclegi odnajdują tu zarówno fani letniego jak i zimowego relaksu.

Karkonosze to góry o niesłychanie urozmaiconym krajobrazie. Charakterystyczny jest wyrównany grzbiet, ponad którym górują odosobnione szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Smogornia, Szrenica. Wczasowiczów zachwycają liczne kaskady i kaskady oraz głębokie dolinki, którymi żywo płyną strumienie. Karkonoski Park Narodowy został wpisany na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Grzbietem Karkonoszy biegnie mniej więcej 30 kilometrowy, czerwony szlak turystyczny zwany Szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej. Jest on jednym z najatrakcyjniejszych w tych górach i chętnie przemierzają go wszyscy turyści.

Zaciekawił Cię opisywany artykuł? Kliknij i sprawdź koniecznie (https://primaveraspa.pl/odchudzanie/) koniecznie, w tym miejscu jest coś, co najprawdopodobniej też Ci się spodoba.

Tutaj znajdziesz więcej informacji – .

Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemal każdym folderze, wysokie na mniej więcej 25 metrów są bardzo dobrym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy. Następne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.

O oryginalności Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw. W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a gołe szczyty skalne obrastają mchy i porosty. Klimat tych gór do teraz pozostaje dość zimny, dlatego też śnieg utrzymuje się tu dosyć długo. Są tu rewelacyjne tereny narciarskie.

***Kompletną propozycję na urlop 2014 w Karkonoszach można odszukać w serwisie albo klikając na niżej zamieszczone linki:- Karkonosze domki letniskowe- agroturystyka Karkonosze- wczasy w Karkonoszach