Jeśli trafiłeś na tę stronę, bez wątpliwości chociaż trochę interesujesz się kwestią wydobywania węgla kamiennego w Polsce. Ten tekst powstał między innymi po to, aby uświadomić przeciwnikom budowy kopalni w Krobii to, że taka inwestycja nie niesie za sobą niemalże żadnych niebezpieczeństw, a jednocześnie może przynieść mnóstwo zalet. Jeżeli chcesz się o tym przekonać, serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym tekstem.

kopalnia odkrywkowaNa początku warto podkreślić to, co dotyka nas wszystkich bezpośrednio – otwarcie kolejnej kopalni węgla to z pewnością więcej miejsc pracy dla mieszkańców gminy Miejska Górka oraz okolicznych miejscowości. Wiele badań niejeden raz wskazało, że budowa kopalni na całym świecie zwykle pozwalają na skuteczne zmniejszenie bezrobocia w pobliskich miejscowościach.Na dodatek warto zaznaczyć, że budowa kopalni oznacza dla Ponic większe wpływy do budżetu. Jeśli podliczy się wszystkie podatki obciążające kopalnię, natychmiast stanie się jasne, jak duże korzyści oznacza to dla budżetu miasta. W konsekwencji sporo z tych pieniędzy można w dodatku przeznaczyć przykładowo na rozwój gminy.

Nie da się zaprzeczyć, że otwieranie kolejnych kopalni powiększa bezpieczeństwo energetyczne kraju. W obecnych czasach zależność energetyczna od innych państw to coś, czego nie życzy się nawet największemu wrogowi. Właściwie każdy z nas zdaje sobie bez wątpienia sprawę z tego, że powolne uniezależnienie się od surowców energetycznych pozyskiwanych z innych państw jest bardzo ważne – a otwieranie kolejnych kopalni pomału nas do tego celu przybliża.Trzeba podkreślić również, że węgiel brunatny jest dzisiaj jednym z najbardziej popularnych paliw na świecie. W obecnych czasach to właśnie z węgla brunatnego w Europie pozyskuje się mniej więcej trzydzieści procent całej energii – to niezwykle dużo Trzeba zatem korzystać z tego, że w Polsce znajduje się sporo złóż tego surowca – takie wydobycie pozwala nie tylko na uniezależnienie energetyczne kraju od innych państw, ale również na zwiększenie przychodów polskiej gospodarki.

Jak widać, kopalnia odkrywkowa (zobacz: ) może przynieść praktycznie jedynie korzyści – i to zarówno dla całego kraju jak i dla mieszkańców Ponic i okolicznych miast. Taka inwestycja bez wątpienia jest inwestycją w lepszą przyszłość dla wszystkich.