Wymarzone wakacje w końcu przyszły. Nasze pociechy wyczekiwały na ten ostatni dzwonek jak na wybawienie. Przecież pracowały jak najlepiej cały rok. Sumiennie odrabiały zadania domowe, pisały kartkówki, walczyły o najwyższe oceny. Często również pomagały nam w domowych obowiązkach. Nie ulega wątpliwości, że należy im się za ten trud nagroda.

Niestety, sytuacja materialna dużej liczby rodzin w Polsce jest dramatyczna. Dlatego zdarza się, że dorośli nie są w stanie zapewnić swoim pociechom należytego odpoczynku. Z pewnością niejedno dziecko marzy o wspaniałym pobycie nad jeziorem lub o dalekich wędrówkach po stokach. Aby nie czuło się rozgoryczone, musimy zrobić co tylko możemy, aby wakacje spędzone w domu nie były stracone.

Sopocka plaża

Autor: maciekbor
Źródło: http://www.flickr.com/

Po pierwsze, nie wolno dopuścić do tego typu sytuacji, że nasze dzieciaki spędzają całe dnie przed komputerem. Dlatego poświęćmy naszym pociechom trochę więcej uwagi i zorganizujmy im ten letni czas tak, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.

Pójdźmy wreszcie z dzieciakami do miejskiego ogrodu zoologicznego. To też dobra okazja, aby obejrzeć miasto. Na pewno nasze dzieci nie słyszały wszystkich jego tajemnic. Zaplanujmy również wyjścia do parku i do muzeum. Pamiętajmy o aktywności fizycznej. Namówmy dzieci do zabaw na podwórzu, a w weekendy pojedźmy na rowerach na piknik – użyteczny link.


Wyświetl większą mapę

Można także wykorzystać wolne dni i większą grupą pojechać w jakieś interesujące miejsce. W tym celu, warto zainteresować się sprawdzoną firmą, która oferuje wynajem busów Kraków. Jeżeli na tego typu wyprawę namówimy pociechy naszych przyjaciół, koszty nie staną się wtedy takie duże.

Pamiętajmy, aby przed wyruszeniem w drogę, poprosić o przegląd techniczny pojazdu.http://kormoran-rowy.pl/ hotel nad morzem z basenemNie chcemy przecież, by w drodze zdarzyła nam się jakaś nieprzyjemna niespodzianka. Na miejscu możemy wynająć doświadczonego przewodnika lub też samemu się przygotować i opowiadać dzieciom interesujące historie, związane ze zwiedzanym miejscem. Tego typu wycieczka bez wątpienia na długo pozostanie we wspomnieniach naszych dzieciaków.