Sprzęt wojskowy to obecnie bardzo modny temat wśród młodzieży. Fascynacja młodych chłopców militariami i sprzętem wojskowym ma miejsce od wieków. Istnieje wiele organizacji, gdzie miłośnicy i hobbyści tego rodzaju tematyki spotykają się i wymieniają doświadczenia. Zwykle stowarzyszenia takie promują rożnego typu postawy patriotyczne bazując na dyskusjach i zabawach w różnego typu wojny.

Militaria

Autor: The Joint Multinational Training Command Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz licznych publikacji tematycznych i informacyjnych związanych z technologią wojskową, starają się też edukować młodzież poprzez lekcje historii oraz dla starszych i mocniej zaangażowanych uczestników spotkań organizują “bitwy”, które naśladować mają realne walki zbrojne.

Podczas takich akcji buduje się całe scenariusze, jeździ starymi wojskowymi samochodami, ubiera odpowiednie stroje, które szyte są na wzór dawnych strojów wojskowych, można używać także broni palnej, jednak takiej, która została pozbawiona cech bojowych.

W Polsce wszystkie osoby pełnoletnie, może nabyć na giełdzie pojazdów wojskowych auto ciężarowe, które nie służy już armii, lub nabyć archiwalną broń, która nie posiada już cech bojowych i nie jest w żaden sposób niebezpieczna.

Można więc uprawiać tego typu hobby właściwie wszędzie, nawet w małych miejscowościach, w których nie ma akurat klubu wojskowego. Wystarczy zebrać kilku znajomych i zakupić trochę sprzętu i ubrań. Militaria można kupić nawet przez internet, nie wychodząc z domu.

Sprzęt taki jest teraz ogólnie dostępny. Bez problemu można zakupić karabinki, pistolety na ślepe naboje, lornetki, noże, kamizelki taktyczne, noktowizory i wiele innych. W niewielkich miasteczkach można również założyć tego rodzaju stowarzyszenie i postarać się o organizację np.

Napisaliśmy wpis o pokrewnej tematyce. Umieściliśmy go na kolejnej witrynie. Kliknij więc w ten link i dowiedz się szczegółów (http://suknie-slubne.warszawa.pl/demetrios/) z tym powiązanych.

pikniku wojskowego.

Odzież militarna

Autor: U.S. Army
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły w takich miasteczkach niewiele się dzieje i jakiekolwiek takie działanie, o ile jest dobrze przemyślana i zorganizowana może odnieść spory sukces.

Mieszkańcy chętnie przyjdą zobaczyć duże maszyny wojskowe, zwłaszcza jeśli do tego wszystkiego będą mogli postrzelać z broni na strzelnicy, czy zabawić się w wojnę na odpowiednio przygotowanym poligonie. Tego typu akcje można podpiąć także pod projekty unijne i postarać się o dotację. Może być to duża szansa na promocję małej miejscowości.