Kraków, będąc dawną stolicą polskich władców, należy do najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Nie ma się czemu dziwić, bo w niewielu miejscowościach jest tak duża liczba atrakcji i zabytków. Do tego miasta można przyjechać na jedno popołudnie, i w tym czasie zobaczyć kilka najważniejszych atrakcji. Lecz aby szczegółowo poznać to miasto, jego najbardziej schowane zakamarki i największe zabytki to należy sobie zarezerwować co najmniej kilka dni. I z pewnością będą to chwile bardzo intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.

ulica

Autor: Radisson Blu
Źródło: Radisson Blu
Duża część turystów zaczyna zwiedzanie Krakowa od Rynku Dziwne to nie jest, bo przecież własnie tam jest największa liczba zabytkowych miejsc. Bezwzględnie trzeba odwiedzić stoiska oferujące pamiątki w Sukiennicach, zrobić sobie pamiątkową fotografię przy pomniku Adama Mickiewicza i chwilę się wyłączyć w Mariackim Kościele. Z Rynku przespacerować się można zabytkowymi uliczkami w kierunku Wawelu, a tam na odwiedzających czeka wspaniały Zamek, Katedra Wawelska oraz jaskinia, w której kiedyś mieszkał ogromny, groźny Smok Wawelski.

Kraków zwiedzać można samodzielnie, starczy zarezerwować jakąś kwaterę, pożyczyć przewodnik i można wyruszyć oglądać zabytki.

Jeżeli masz chęć poznać jeszcze inne dane na taki temat, zobacz ten link (http://pensjonaty-bieszczady.pl/nasze-pensjonaty/chata-rysia), a bez dwóch zdań on także będzie dla Ciebie szczególny.

W przypadku osób, które mają kilka dni na spędzenie w Krakowie będzie to bardzo dobre rozwiązanie, bo można sobie dokładnie rozplanować miejsca do zwiedzania, zakupić wcześniej wejściówki i bilety i bez stresu poznawać to wspaniałe miasto. Jednak Kraków to miejsce, do jakiego każdego dnia przyjeżdża dziesiątki wycieczek z całego świata.

Sukiennice w Krakowie

Autor: Shearings Holidays
Źródło: http://www.flickr.com

Tacy odwiedzający przeważnie decydują się na kompleksowe wycieczki po Krakowie z przewodnikiem mówiącym w ich języku ([link]).

Już teraz kliknij ten link i zweryfikuj u źródła, aby zdobyć całkowitą gwarancję, że wszelkie wiadomości publikowane na takiej witrynie są pewne.

Taki rodzaj zwiedzania Krakowa również ma sporo zalet, doświadczony przewodnik będzie mógł przekazać dużo ciekawostek o odwiedzanych obiektach. Lecz bez względu na to czy zechce się Kraków oglądać samemu czy z przewodnikiem, to aby miało to efekty, to należy przyjechać do tego miasta na parę dni.