Weekend majowy to dla wielu Polaków idealny czas na pierwszy wiosenny wyjazd. Jeśli pogoda sprzyja, warto spędzić te parę słonecznych dni na łonie natury, z dala od ruchliwego miasta i codziennych problemów. Wybierając się na weekend warto rozważyć kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, ile czasu zajmie nam dotarcie do celu. Skoro mamy do dyspozycji tylko kilka dni wolnego, chyba nie należy marnować za dużo czasu w na trasie. Po drugie musimy ustalić, ile nas wyniesie cała wycieczka. I wreszcie po trzecie, czy miejscówka, którą wybraliśmy, nie będzie przepełniona ludźmi.

noclegi w Górach Stołowych na Niestety coraz trudniej znaleźć spokojne miejsce na [TAG=wypoczynek

Źródło: flickr.com

. Większość popularnym miejscowości, takich jak Szklarska Poręba, okupowanych jest przez tłumy weekendowiczów, a przecież nikt nie marzy o wypoczynku w tłumie ludzi. Z tej przyczyny należy wybrać się do mniej uczęszczanej miejscowości. Przykładowo do spędzenia rodzinnego weekendu w górach, nie trzeba nikogo przekonywać, jednakowoż zamiast do przepełnionego Zakopca, można udać się choćby w Góry Stołowe. Jest to rejon obfitujący w interesujące trasy (skuter części) i wspaniałe widoki. Jeśli wybieramy się na weekend z małymi dziećmi, docenimy na pewno szansę zorganizowania krótkich, za to obfitujących w liczne atrakcje wycieczek.

Stosunkowo niedaleko od Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój – fantastyczny rejon dla amatorów rowerów.

Warto zobaczyć inne polecane www (https://wroclaw.hotelepark.pl/), aby poznać inne interesujące artykuły na analogiczny temat. Nie czekaj więc i kliknij tu!

Liczne trasy rowerowe wokół wzgórz Trzebnickich to prawdziwa gratka nie tylko dla wszystkich rowerzystów, lecz także miłośników rodzimej przyrody. Dolina Baryczy to park krajobrazowy i istny raj dla ornitologów. Amatorzy oryginalnych zdjęć ptaków znajdą tutaj wiele oryginalnych miejsc wartych sfotografowania. Pamiętajmy jednak,że nawet jeśli wybieramy się w mniej popularne rejony, możemy mieć problem ze wynajęciem pokoi. Dlatego noclegi na weekend majowy trzeba rezerwować z wyprzedzeniem.

Weekend majowy we dwoje (źródło artykułu) warto natomiast spędzić za granicą. Wcale nie trzeba jechać zbyt daleko, żeby spędzić miło czas. Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają majówki, więc nie musimy obawiać się tłumów w tamtejszych miejscowościach turystycznych. Szczególnie polecamy bogaty w atrakcje weekend majowy w stolicy Czech. To wyjątkowo zabytkowe europejskie miasto, znajduje się niedaleko od polskiej granicy, więc koszty przejazdu nie będą zbyt wysokie, w pewnością nie starczy nam czasu, by zwiedzić całą Pragę i poznać wszystkie jej tajemnice.