Cudze chwalicie, swego nie znacie – tak mówi znane hasło. Nie można się z tym nie zgodzić. Planując letni wypoczynek wciąż tęsknym okiem spoglądamy w stronę odległych krajów, rezygnując z niezwykłych miejsc, które znajdują się dokładnie pod naszym nosem.

wycieczki

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Zwiedzamy Azję, Amerykę Południową i Afrykę, a nie znamy okolicach naszego miasta. Jest to smutne, ponieważ urodziliśmy się w bardzo atrakcyjnym turystycznie kraju, który posiada wszystko, by zapewnić entuzjastom przygód niezapomniane wczasy. Mamy piękne góry, wybrzeże bałtyckie, niesamowite Pojezierze Mazurskie i tysiące wartych odkrycia zabytkowych miasteczek. Co ważne, właściwie we wszystkich częściach Polski znajdziemy miejsca doskonale nadające się na weekendowy wyjazd czy dłuższy urlop. Regionem, który może się poszczycić nadzwyczajnymi atrakcjami turystycznymi, a przy tym często bywa marginalizowany podczas przygotowywania wycieczkowych planów, jest województwo świętokrzyskie. Sytuacja ta na szczęście powoli ulega poprawie, dzięki ciekawym kampaniom reklamowym, które mają przybliżyć rekreacyjny potencjał świętokrzyskiego mieszkańcom innych części naszego wspomniane wyżej materiały reklamowe) są profesjonalnie wykonane, nie oddają w pełni różnorodności atrakcji, które może zaoferować swoim gościom to niewielkie województwo.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie ciekawy, sprawdź naszą informację (https://www.eccoholiday.com/hotel-hiszpania-hotel-kilimanjaro-16237.html) opisującą analogiczny temat. Prawdopodobnie ona także Cię zainteresuje.

Zapoznajmy się z nimi bliżej. Dzieci z pewnością ucieszy wycieczka do Bałtowa. W miejscowości tej znajduje się bałtowski kompleks turystyczny, który składa się m.in. z parku jurajskiego, zwierzyńca i wioski czarownic. Osoby spragnione kontaktu z przyrodą będą zachwycone Świętokrzyskim Parkiem Narodowym i tamtejszymi parkami krajobrazowymi.

tutaj znajduje się również słynny dąb Bartek, którego wiek określa się na siedemset lat. Miłośnicy historii i zabytków poczują dreszczyk emocji zwiedzając zespoły klasztorne w Wąchocku i na Łysej Górze, a także pozostałości zamku Krzyżtopór oraz zamków w Chęcinach i Bodzentynie. Mnóstwo ciekawych miejsc znajdziemy również w stolicy województwa świętokrzyskiego. Przybywając do Kielc warto poświęcić czas na wizytę w Pałacu Biskupów Krakowskich, Dworku Laszczyków czy w Muzeum Zabawek i Zabawy, które posiada unikatową kolekcję zabawek z wielu regionów świata. Ponadto w mieście tym bez najmniejszego problemu zarezerwujemy dobry hotel kielce. Kielce bowiem mają rewelacyjne zaplecze turystyczne i są przygotowane na przyjęcie gości.