Położona na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to rewelacyjne miejsce do podziwiania uroku Tatr – nic, toteż dziwnego, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu wakacje a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najbardziej znanego miejsca na urlop 2014, ferie i wakacje.

oferta kwater i domków w Ustroniu

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Centralną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj znajduje się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Kolejne istotne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z tysiąc sześćset trzydziestego roku.

Szukasz kolejnego tekstu na rozpatrywany tutaj temat? Jeżeli tak, to ten wyczerpujący artykuł (http://klubtanca.pl/jive-taniec/) bez cienia wątpliwości także uznasz za satysfakcjonujący.

Pierwsze zagrody w górach powstały w skutek wyrębu puszczy tatrzańskiej. Rozkwit osady przebiegał dosyć powoli,wskutek surowego klimatu i niepłodnej ziemi. Biedę mieszkańców pogłębiały przymusowe daniny. Sytuację polepszyła dopiero reforma społeczna oraz przemiany w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Ważnym etapem na drodze rozwoju była także samodzielna budowa kościoła oraz szkoły i Domu Ludowego, przy których powstał Teatr (zobacz więcej teatr ognia wesele) i Chór Włościański wykorzystujący talenty muzyczne i taneczne mieszkańców. Niezwykle istotną funkcję odegrało też Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury regionalnej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Miłośnicy górskich wycieczek powinni zaznajomić się z ofertą wakacji w Beskidach

***Całkowitą propozycję na wakacje dwa tysiące piętnaście w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można odnaleźć w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki:- noclegi Bukowina Tatrzańska- domki letniskowe Bukowina Tatrzańska- beskid śląski noclegi