Pieniny

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
Każdy wybiera 2 tradycyjne kierunki letnich wycieczek – góry i morze. W zasadzie można znaleźć fanów którejś z tych alternatyw, są też tacy, którzy stawiają na obie albo preferuje wczasy nad jeziorem. Ten tekst powstał dla tych osób, które chcą w tym roku spędzić wakacje w górach.

No i w tej chwili pojawia się pytanie – jakie precyzyjniej góry? Polska jest tak wyjątkowo uformowana, że wszystkie wyżyny znajdują się na południowym krańcu. Popatrzmy więc na zachodnią część, gdzie wypiętrzają się Sudety. To interesujący kierunek na dni wolne, odwiedzający znajdą tam dużo ciekawych miasteczek do odwiedzenia – m.in. Karpacz oraz Radków. Te wyżynne rejony zawierają w sobie mnóstwo pięknych szlaków wspinaczkowych. Jedyną wadą Sudetów jest to, że niełatwo wyczuć tam klimat – sporo osób utrzymuje, że czuć tu sporo obcości.

Trochę na wschód rozciąga się Beskid Śląski i Mały, dużo atrakcyjniejsze obszary do zwiedzania. Wielbicielom sportów zimowych gorąco polecamy wczasy w Wiśle, w której jest cudowne muzeum naszego orła – Adama Małysza. Warto również spędzić trochę dni w Żywcu, w którym jest wspaniały pałac z malowniczym parkiem, oraz Pszczynę.

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

No w wycieczkach palcem po globusie dochodzimy do Tatr. Najbardziej znanym miaste w tym rejonie jest Zakopane. Każdy lubi ten wyjątkowy miejscowy klimat, który jest kreowany przez tatrzańską kulturę. Jeśli pragniesz wyjechać na urlop do tego miejsca, powinieneś jak najszybciej odnaleźć w sieci noclegi w Zakopanem. To niezwykle chętnie wybierana przez turystów mieścina, zatem potem może być ciężko zarezerwować wolne noclegi.

Skoro prezentowana problematyka Cię interesuje i musisz ją zbadać lepiej, więcej przeczytasz w treści (https://www.kormoran-rowy.pl/kontakt) – to trochę inny punkt widzenia na tę tematykę.

Warto podkreślić, że do Zakopanego wpadają nie jedynie turyści z Polski, lecz również z obcych kraju, przeważnie z Federacji Rosyjskiej.

Dalej rozciągają się Bieszczady, które wyróżniają się zapierającymi dech w piersiach widokami. Warto zobaczyć je zwłaszcza jesienią, gdy można dostrzec niesamowitą feerię barw.

Gdy poszukujesz innych ciekawych miejsc. W końcu Kraków jest blisko Zakopanego.