Planowanie konferencji to konieczność zatroszczenia się o wiele spraw. Dlatego dobrze jest wyszukać salę konferencyjną, która od razu zapewni nam wiele udogodnień. Idealna będzie sala konferencyjna w hotelu, w której mamy miejsca hotelowe dla gości, więc nie musimy się zamartwiać noclegiem. Na co poza tym zwrócić uwagę, abyśmy byli usatysfakcjonowani z podjętych wyborów?

hotel

Autor: Hotel przy Baszcie
Źródło: hotelprzybaszcie.pl
Pierwszą sprawą jest wielkość sali – idź tutaj. Im więcej osób, tym większego areału będziemy potrzebować. Doskonale, jeżeli w sali można w różny sposób ustawić krzesła, zależnie od tego, jaki układ będzie nam potrzebny. Dla jednych ważny jest stały kontakt wzrokowy i w takim przypadku sprawdzi się układ stołu w literę U, w innym przypadku z kolei krzesła mogą być rozmieszczone tak jak na sali wykładowej. Drugim tematem są sprzęty, z których można korzystać. Zwykle wykorzystywane są ekrany i projektory, pozwalające na pokazywanie prezentacji. W słoneczne dni będzie przydatna jeszcze możliwość przyciemnienia sali, inaczej uczestnicy będą mieli trudności, aby cokolwiek zobaczyć.

W sprawie udogodnień warto jeszcze mieć na uwadze klimatyzację, duża liczba zaproszonych bowiem jest związana z powstaniem duchoty, a trudno się pracuje w nieprzychylnych warunkach. Wynajmując salę w hotelu, tak jak wyżej nadmieniono, mamy zapewnione miejsca noclegowe. Dobrze jeszcze zapytać o kwestię przerw kawowych i catering bądź obiad czy kolację w hotelowej restauracji. Temat wyżywienia jest

hotel

Autor: Hotel Amber
Źródło: Hotel Amber

bardzo ważny, toteż nie można tego problemu pozostawić na ostatni moment, aby potem nie okazało się, że poczęstunek musimy zamawiać z innej firmy i ściągać go z innego końca miasta. Na koniec należy powiedzieć o samej okolicy hotelu. Idealnie, jeżeli wokół obiektu znajduje się przyjemnie zaaranżowany ogród, w jakim można wyjść na spacer, aby odetchnąć od wykładów.

Jeżeli chciałbyś znaleźć hotel – www.coraltravel.pl/Bulgaria/Varna/hotel/MELIA-GRAND-HERMITAGE/9020/40-260034-24FF.html – w Rzeszowie, w którym zorganizujesz konferencję, powinieneś sprawdzić internet – sprawdź ofertę. W sieci promuje się najwięcej obiektów, jakie natychmiast można zweryfikować co do udogodnień, standardu i cen. Warto jest wcześniej rozejrzeć się za salą, by później nie okazało się, iż wszystkie dobre miejsca są już zajęte, przez co musimy przeprowadzić szkolenie czy seminarium w mniej dogodnym miejscu.