Wakacje na Wyspach Kanaryjskich to znakomity pomysł. W zasadzie wiele agencji wakacyjnych posiada w ofercie wycieczki na ten cudowny archipelag, stąd nie jest problem się tam dostać. Wyspy Kanaryjskie są częścią Hiszpanii i są położone przy północno-wschodnim wybrzeżu Czarnego Lądu. W archipelagu znajduje się siedem większych wysp. W tym artykule omówimy cztery z nich. Warto wiedzieć, że każda cechuje się odmiennymi atrakcjami, które zachęcają turystów, z tego powodu mądrze jest dowiedzieć się o nich nieco więcej. Zachęcamy do czytania.

wakacje w Chorwacji

Autor: btristan
Źródło: http://www.flickr.com

Największą powierzchniowo i ludnościowo częścią archipelagu jest Teneryfa, popularny cel wycieczek urlopowych. Warto tam zwiedzić zjawiskowy park krajobrazowy, który leży w sąsiedztwie wulkanu Teide. Wielką atrakcją dla gości jest także zabytkowe miasto La Laguna. O ile będziesz regularnie śledził propozycje firm podróży, możesz natrafić na opłacalne last minute na Teneryfę.

Fuerteventura słynie głównie z przepięknych plaż, na których można się całymi godzinami wygrzewać, spożywając zimne drinki. Chyba ciężko sobie wyobrazić lepszy urlop, prawda? Świetne oferty lotów na tę wyspę wyszukasz, gdy do Google wkleisz frazę „wyloty z niemiec”.

Wczasy na Gran Canaria to także rewelacyjna idea.

Zainspirował Cię ten post? Będzie nam przyjemnie, jeśli postawisz na przeglądnięcie innych. Po prostu kliknij ten link i przenieś się do kolejnej witryny.

Cechuje się owalnym kształtem. Leżą tu rajskie plaże, popularnie wybierane przez gości z całego globu. Dla ciekawych świata turystów wyspa oferuje relikty po kulturze starożytnych mieszkańców tego rejonu oraz przepiękne wydmy. Frapującą rzeczą jest to, że Gran Canaria ma parę różnych stref pogodowych.

O ile nie szalejesz za upałami, wybierz urlop na Lanzarote. Panujący tam klimat charakteryzuje się niezwykłą łagodnością. W zasadzie nigdy nie jest tu zimno, ale także upały nie występują często.Żeby odszukać opłacalne propozycje wylotów na Lanzarotę, do wyszukiwarki internetowej wpisz słowa „Lanzarote last minute”.

Jeżeli natomiast poszukujesz większej egzotyki, to sprawdź oferty wakacji za oceanem: .