Ten artykuł nie będzie o językach obcych używanych przez kosmitów, choć patrząc uczciwie, jak są one trudne ciężko uciec od wrażenia, że mamy do czynienia z czymś niezwykłym. W tym artykule wspomnimy o niecodziennych językach obcych, główni aktorzy to japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.

zajęcia szkolne

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż zabrzmiało to dość groźnie, obiecuję, że będzie krótko, zwięźle i na temat. Rozpocznijmy od języka japońskiego. Na samą myśl włosy stają dęba i słusznie, ponieważ tego języka nie da się nauczyć szybko. To nie jest zajęcie, które można wykonywać w tak zwanym „międzyczasie”, to zdecydowanie duże wyzwanie.link do serwisu tanie nasiona marihuany tanie nasiona marihuanyNiemniej, da się go nauczyć. I warto, gdyż japońska gospodarka działa niezwykle prężnie, jednocześnie może nie jest to aż tak popularny język jak chiński, lecz jego opanowanie przyniesie nam dużo dobrego. nie startować od słowników do nauki języka japońskiego, ponieważ czeka nas żmudna nauka japońskiego alfabetu. Musimy wykazać się cierpliwością, by przejść ten niezbędny etap. Uwaga: jeśli uważasz, że niecierpliwy, daj sobie lepiej spokój.

Łatwiej ci pójdzie z nauką języka kazachskiego (japoński dla każdego), choć słowniki czy inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są łatwo dostępne. Najlepiej ucząc się tego języka znać rosyjski, ponieważ w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych ułatwiających naukę kazachskiego. Warto wiedzieć, iż kazachski to w Kazachstanie dopiero drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).

Jeśli chcemy opanować języki egzotyczne to polecamy język khmerski lub język koptyjski (korepetycje z koptyjskiego). Brzmi nieźle , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, jest to trudny język, musisz wykazać się dużą ambicją, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest bardzo niewiele). Koptyjski to propozycja dla ludzi szczególnie wytrwałych, nie dość, że od XIX wieku jest to język wymarły to nie ma praktyczne podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że lubisz wyzwania, to nauka tego języka jest na samym szczycie tej kategorii.