Obecny rynek pracy tak gwałtownie się zmienia, że te profesje, na które jeszcze niedawno był popyt, w tej chwili nie napotykają się z tak wielkim zainteresowaniem. Które więc zawody charakteryzuje w tej chwili największe powodzenie?

Pracodawcy ogłaszają, że największe deficyty przejawiają się w grupie wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalizacji. Mimo wyraźnego spowolnienia w ”budowlance” cały czas występują problemy ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. Na rynku pracy występuje znaczny deficyt doświadczonych inżynierów, co nie jest gwarancją, że na pracę mogą szybko liczyć wszystkie osoby z dyplomem inżyniera. Pracodawcy wysoko oceniają zdobyte doświadczenie, jednak co możemy wiedzieć w tym temacie kiedy niedawno uzyskaliśmy dyplom. Pozostaje tylko pokornie czekać na zdobycie praktyki podczas pracy zawodowej. (Zobacz też )

Time work

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Nadal na względnie szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć wprawni technicy wszelakich specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy i energetycy. Wiecznie pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi.

Jeśli omawiany wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to poczytaj tu (http://adwokat-jurendt.pl/) więcej informacji na podobne problemy, które będą dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Handlowców poszukują praktycznie wszelkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przetwórstwo przemysłowe, po finanse. Zawód ten cały czas jest popularna i nie traci swej aktualności. Przeszkód ze znalezieniem oferty pracy nie powinni mieć także kierowcy. (Sprawdź ) Dynamicznie rozwijająca się krajowa gospodarka opiera się w istotnej części na eksporcie, co oznacza rosnące zamówienia w branży transportowej.

Dalszą dziedziną jest informatyka, która ani na sekundę nie zatrzymuje się w miejscu. Wszechobecne dziś medium dostarcza nam nowoczesne technologie z miesiąca na miesiąc, co więcej, z tygodnia na tydzień. W duecie z informatyką idzie rozwój internetu, jego ogromny potencjał i możliwości, z tego względu informatycy na pewno bezrobotnymi w Polsce długo nie pozostaną. (News )
Bądźmy świadomi jednak, że nie tylko praktyka zawodowa oraz studia otworzą nam drzwi do sukcesu. To również umiejętność pracy w zespole, wykazanie inicjatywy i otwarty umysł na nowe wyzwania spowodują, że zyskamy w oczach przyszłego pracodawcy.