Polacy cały czas bardzo chętnie odwiedzają w zimie górskie miejscowości. Na wzór krajów zachodnich często preferują aktywny tryb wypoczynku. Zima jest bowiem idealnym czasem do uprawiania sportów, w szczególności dla osób które pragną mieć cały czas letnią kondycję. Coraz częściej można jednak usłyszeć o osobach, które lubią w okresie zimowym odpoczywać także nad morzem. Do tego rodzaju ludzi zalicza się zazwyczaj biegaczy i cyklistów, którzy lubią aktywnie spędzać czas w wyludnionych kurortach, które w lecie tętnią życiem.

Dla lubiących tradycję

gory-widok

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej zatłoczonym polskim zimowym kurortem jest bez wątpienia Zakopane. Piękna architektura tej miejscowości, bliskość stoków i różnorodność możliwości noclegów czyni z tej okolicy doskonałą bazę wypadową do zimowych wypraw. Różne apartamenty w Zakopanem są dostępne cenowo dla wszystkich – w wypadku usług oferowanych przez indywidualnych ludzi, turyści preferujący luksusowe warunki z pewnością znajdą tam też apartamenty w sercu Zakopanego z oczekiwanymi warunkami. W pobliżu Zakopanego znajduje się parę stoków narciarskich i wiele wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Bardziej zamożni goście mogą się tam również zaopatrzyć w nowy sprzęt narciarski, w jednym z lokalnych sklepów z artykułami sportowymi. Zakopane oferuje także dużą liczbę lokali gastronomicznych i wiele nocnych rozrywek. Ponadto tak samo jak w lecie Zakopane oferuje możliwość kupna rozmaitych pamiątek i prezentów.

Dla lubiących spokój

Dla wielu zasadniczą wadą pobytu w Zakopanem jest panujący tam w okresie zimowym tłok. Często można usłyszeć o ludziach odwiedzających nadmorskie kurorty poza okresem wakacyjnym. Jednym z tego rodzaju kurortów jest niewątpliwie Sopot – zatłoczony w sezonie urlopowym, często pusty poza nim. To prawdziwa gratka dla osób ceniących sobie spokój. Noclegi koniaków domki w Sopocie nie są problemem, działa tam wiele hoteli o najróżniejszym standardzie. Hotele te są w większości przypadków czynne cały rok. Co prawda opalanie się na brzegu i kąpiel w Bałtyku nie są wówczas możliwe (chyba że dla członków klubu morsów), jednak spacer brzegiem morza czy oglądanie tamtejszych obiektów zabytkowych może być w tym okresie propozycją bardzo kuszącą|.

Szukasz przykuwającego wzrok materiału, który opisuje przydatne sprawy? Jeśli tak, to kliknij tu, ponieważ niechybnie Ci się przyda. Naprawdę zalecamy ten portal (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-laczna)!

Ciekawe bywa również samo obserwowanie kontrastu pomiędzy wypełnionymi ludźmi ulicami Sopotu w lecie a całkowitą pustką w zimie.