Wakacje czy to w zimie, czy latem dobrze jest planować z pewnym wyprzedzeniem bądź też przygotować się od początku na oferty last minute sprawdzonych biur podróży. Hiszpania jest łączona głównie z tańcami flamenco, rajskimi plażami i szeroko znanym hiszpańskim temperamentem.

Wakacje w ciepłych krajach

Autor: miss_yasmina
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania last minute zupełnie nie musi być droga, tak jak wyprawa na narty do Andory czy do Włoszech – to doskonała oferta dla osób młodych spragnionych spokojnego wypoczynku na plaży, ale i okazji do nietuzinkowych wypadów.

Wybrzeże słońca położone w Andaluzji daje wycieczkowiczom ogromną liczbę kurortów wypoczynkowych, pięknych plaż, a także dyskotek. Znajduje się tam wiele znanych kąpielisk morskich takich jak na przykład: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga. W przerwach opalania ,jak również atrakcyjnych spacerów po plaży, można odwiedzić pieczarę w Nerja. Niesamowite stalagmity i stalaktyty oraz rozmaite naturalnie uformowane rzeźby zachwycą, a także pozwolą ustrzec się przed zbyt wielką ilością promieni słonecznych. Pragniesz spędzić wakacje w egzotycznym miejscu? – link do oferty.

Innym ciekawym regionem, z jakim naprawdę dobrze się zapoznać jest wybrzeże costa brava. Wakacje na Costa Brava to niezapomniana możliwość do wypoczynku. Obszar turystyczny Katalonii ciągnie się od miejscowości Blanes aż ku samej granicy z Francją. Blanes to niezwykłej urody miasteczko. Dawniej port dla kutrów rybackich, obecnie ważny kurort wypoczynkowy leżący tuż obok bardzo długiej piaszczystej plaży. Warto obejrzeć niesamowite wybrzeże i przepiękne zatoczki pomiędzy Blanes a Lloret del Mar, sławnym miejscem wypoczynkowym. Okolice Lloret del Mar to idealne miejsce na wakacje costa brava.

W czasie zimy dobrze jest z kolei wybrać się do niewielkiego państewka, Andory przyległej do granic Hiszpanii.
Kraina gdzie dominuje teren górzysty jest istnym rajem dla zawodowych, jak i początkujących narciarzy. Wpisując w wyszukiwarkę internetową andora narty, można dowiedzieć się, że na obszarze Andory znajdują się dwa bardzo istotne kurorty narciarskie: Grandvalira, a także Vallnord. Na zapalonych amatorów zjazdów na nartach czekają tutaj czyste, rozległe trasy zjazdowe ,jak również nowoczesne wyciągi. Zupełnie inne możliwości ,a także udogodnienia przewidziano oczywiście dla amatorów snowboardu. Poza opcją uprawiania sportów zimowych, kraj ten posiada również zapierające dech w piersiach krajobrazy.

wakacje

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Miejscem tak samo przystosowanym do zimowych szaleństw jest istotny ośrodek narciarski we Włoszech, Livigno. W regionie znajduje się ponad trzydzieści nowoczesnych wyciągów narciarskich. Zróżnicowane trasy] o różnym poziomie trudności łącznie posiadają długość stu piętnastu kilometrów. Te plusy poświadczają o tym, że w Livigno narty ,jak również wymarzony odpoczynek to zdecydowanie świetne połączenie.

Jeśli będziesz zdania, że umieszczone w tym artykule informacje są ciekawe, przeczytaj dodatkowo szczegóły w linku bramka uchylna. Odnajdziesz tam tak samo przydatne dane.

Na narty do Livigno da się pojechać nawet w marcu. Ze względu na oryginalny mikroklimat w Livigno śnieg utrzymuje się przez bardzo długi okres, jest na stokach nawet aż do połowy kwietnia.