Poznań. Miasto klimatyczne, pełne dawnego uroku i bogate w przedsięwzięcia kulturalne. Jednocześnie miasto wysoce rozwinięte gospodarczo, zapraszające inwestorów i biznesmenów. Jeżeli jednak jesteśmy turystami lub przyjechaliśmy w interesach to warto wybrać takie noclegi w Poznaniu, które umilą nam pobyt w mieście. Usługi hotelarskie w związku z często organizowanymi, targami i dużymi uroczystościami zapewniają nam tak wysoki standard, że odnalezienie noclegu nie będzie problemem.

tatry szczyty

Autor: Samuel Kimlicka
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo to warto uprzednio poważnie zastanowić się, jakiego miejsca noclegowego spodziewamy się, abyśmy niepotrzebnie i nie przepłacali za mieszkanie, czy wcześniej nadmieniony hotel. Weźmy pod uwagę, że w apartamencie spędzać będziemy tylko część naszego czasu. Jednak poczucie tego, że znajdujemy się w bardzo luksusowych warunkach jest niesamowicie kluczowe, tym bardziej jeżeli jesteśmy np. w delegacji. Mniej zamożni turyści ucieszą się z oferty miejsc noclegowych, jaka na nich czeka w poznańskich hostelach. Już od dwudziestu pięciu złotych mogą liczyć na miejsca do spania, dzięki czemu będą mogli przeznaczyć więcej pieniędzy na poznanie miasta i jego malowniczych terenów. Decydując się na spędzenie nocy, baseny, rowery a w zimowych miesiącach tory dla narciarzy i saneczkowe kuszą masę spragnionych ruchu mieszkańców. Jeżeli jednak, nie jesteśmy utwierdzeni w przekonaniu co do do torów narciarskich w środku miasta i pragniemy poczuć magię prawdziwych szaleństw na śniegu, zaplanujmy podróż do Zakopanego. Noclegi w Zakopanem odnajdziemy w mniej więcej takich samych cenach jak w Poznaniu.

Przekonajmy się, jak góralski folklor – przejawiający się w mowie, ubiorze i muzyce, kultywowany jest każdego dnia w domach rodzinnych, lokalach i na ulicach. Wybierzmy się w stronę pobliskiej karczmy, gdzie przy akompaniamencie góralskiej orkiestry zjemy jeden z przysmaków regionalnej kuchni, która też jest niepowtarzalna i jedyna w swym rodzaju.