Każda pora jest dobra, aby wyruszyć na Podlasie. Region ten ujmuje przebogatą przyrodą, historią architektury i kultury. Najlepszą porą na wypoczynek na Podlasiu jest jednak okres letni, kiedy bogactwo i powab rzek i jezior rzuca się w oczy najbardziej. Wszystkiego co proponuje ten region nie da się zaliczyć w jeden weekend.

Potrzeba chociaż kilku dni dla zapoznania się choć z fragmentem atrakcji, jakie oferuje Podlasie. Dostępne są tu różne formy turystyki pozwalające dokonać wygodnego wyboru. Zaś ośrodki w województwie podlaskim (taki jak bajdarka) oferują sporą i różnorodną ofertę noclegową, więc miejsc do zatrzymania się nie powinno zabraknąć nawet dla tych, którzy nie zabukują sobie ich z wyprzedzeniem.

Poświęć chwilę i sprawdź tu kreta dodatkowe informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, zatem nie wahaj się zbyt długo:)

w lesie

Autor: Jess Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Podlasie rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych dla amatorów jednośladów. Do końca 2015 roku ma powstać w Podlaskim kolejnych 600 km dróg dla rowerów. Najwspanialsze szlaki prowadzą przez urocze parki Podlasia. Mieszczą się tu aż cztery Parki Narodowe: Białowieski, Biebrzański, Narwiański i Wigierski. Dla tych, którzy mają zamiar się przemieszczać wzdłuż nakreślonej trasy i zmieniać bazę podczas pokonywania kolejnych kilometrów, bardzo ważną rzeczą będą noclegi na Podlasiu (wyjątkowo rekomendujemy: bajdarka – noclegi na podlasiu). Trasę wycieczki warto tak opracować, aby miejsce do spania znalazło się w jak najbardziej przyjemnym miejscu.

Bory Tucholskie

Autor: Szymon Nitka
Źródło: www.flickr.com

Niezwykle popularne na Podlasiu są trasy spływów kajakowych bajecznymi meandrami Bugu, Biebrzy czy Narwi. Na wycieczki wzdłuż nurtów rzek wyruszają amatorzy sportów wodny, dla których samo wiosłowanie jest frajdą. Także mniej wysportowani pasjonaci uroków przyrody używają tej formy turystyki z prawdziwą przyjemnością. Cisza i spokój, która charakteryzuje zwłaszcza tereny parków narodowych, sprzyja możliwościom oglądania i cieszenia się pięknem środowiska naturalnego. Zdarza się, że są to tereny całkowicie pozbawione interwencji człowieka, więc jest czym się zachwycać. Obszar parków narodowych i krajobrazowych w województwie podlaskim daje duże możliwości turystyczne.