Słowacja i Węgry są ładnymi krajami. I choć w sumie na tym świecie w zasadzie autentycznie wszystkie państwa mają turystom dużo do zaoferowania, to fakty są takie, że w sumie Słowacy i Węgrzy bez cienia wątpliwości mogą być dumni z własnego państwa. Sporym atutem owych miejsc jest to, z polskiego punktu widzenia, że naprawdę są bardzo blisko nas. W szczególności mieszkańcy południowego krańca Polski nie mają zbytnio daleko. Zatem: jak zorganizować dla siebie przednią wycieczkę po Słowacji albo Węgrzech? Na początek warto spojrzeć bliżej na Słowację.

góry w Słowacji

Autor: Marcus Povey
Źródło: http://www.flickr.com
Choć bardzo często uważamy, iż akurat Słowacja może zaoferować tylko śliczne góry, to jednak tego typu postrzeganie naszych sąsiadów jest bardzo krzywdzące. Tak naprawdę akurat ze Słowakami nie mamy dużo do czynienia – przynajmniej jeżeli wziąć w rachubę naszych sąsiadów. Chodzi w tym momencie o pozytywy, lecz również negatywy.

Uważasz, że ten artykuł jest ekscytujący? Jeśli tak, kliknij tutaj – ten artykuł (www.golden-cars.pl/wynajem-busow/) publikuje pokrewne zagadnienia, one również są warte zainteresowania.

Zasadniczo mamy do Słowaków mocno neutralny stosunek, chociaż to nie oznacza, że ich jakoś ignorujemy. Można śmiało powiedzieć, że ostatnio coraz lepiej znamy Słowację. I dobrze, bo Słowacja atrakcje są bardzo interesujące, jest ich bardzo dużo.

Słowacja- Bratysława

Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy choćby pod uwagę Bratysławę, czyli naturalnie stolicę naszych południowych sąsiadów. Całkiem urokliwe miasto, choć dobrze widać swoisty prowincjonalizm oraz ślady po komunie. W bardzo dużym błędzie są ludzie, którzy twierdzą, że Bratysława jest nieciekawą stolicą. Oczywiście to nie klimatyczny Wiedeń, który jest zlokalizowany nieopodal, ale miłośnicy zwiedzania europejskich miast z całą pewnością muszą wiedzieć, iż Bratysława to miasto, które trzeba zobaczyć. W szczególności, że przecież z Warszawy i kilku innych dużych miast możemy jechać do Bratysławy komfortowym autobusem, konkretniej PolskimBusem.

Ciężko opisać w tego typu artykule wszelkie atrakcje Słowacji, a należy w końcu jeszcze nieco wypisać Węgry atrakcje . No cóż, na pewno popularne jezioro o nazwie Balaton to ciągle takie miejsce, które nawet wśród naszych rodaków wcale nie odeszło w niepamięć. Naturalnie można zapomnieć, że polscy podróżni będą w dziesiątkach tysięcy odwiedzali Balaton, lecz w czasie sezonu bardzo widoczne są samochody na polskich blachach. Należy także napisać, iż Budapeszt to prawdopodobnie najładniejsza europejska stolica. To zapewne mocno kontrowersyjna teza, lecz doprawdy Budapeszt jest śliczny.