Któż z nas nie zastanawia się jak wyglądała nasza ziemia gdy kroczyły po niej potężne jaszczury zwane dinozaurami? Taką historię będziemy mogli bliżej poznać przy pomocy Muzeum Historii Naturalnej. Jednak aby nasza wyprawa okazała się niezapomniana i pełna przygód, radzimy wybrać się na krótką eskapadę do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

To obowiązkowy punkt programu podczas odwiedzin tego miasta. Aż wierzyć się nie chce, że można spędzić tu długie godziny zupełnie za darmo. Muzeum Historii Naturalnej mieści się w okolicach Muzeum Nauki, w przepięknym budynku, posiada pewną trudną do sprecyzowania aurę, rodem z filmów o Harrym Potterze. Dzięki temu

londyn muzeum

Autor: Ben Sutherland
Źródło: http://www.flickr.com

nasze pociechy będą w swoim żywiole. Niezwykłe w muzeum jest to, że większość eksponatów jest interaktywna – wprawiane w ruch i wydające głosy dinozaury, duża ilość gier sprawdzających naszą wiedzę i koncentrację, a także tak lubiane przez naszych milusińskich eksperymenty. Nauka przez zabawę jest zawsze mile widziana – dotyczy to nie tylko dzieci . W środku głównej sali widzimy robiący wielkie wrażenie szkielet dinozaura, diplodoka – to zapowiedź tego, co jakie niespodzianki czekają na nas jeszcze w gmachu.

Wielkim powodzeniem cieszą się rekonstrukcje szkieletów tych ogromnych gadów, zamieszkujących kiedyś naszą ziemię.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na prezentowany temat? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem luksusowe apartamenty gdańsk znajdziesz interesujące dane, które Cię zaabsorbują.

Wizyta w galerii daje możliwość uporządkowania informacji oraz zagłębienia się w tajniki badań i najnowszych odkryć dotyczących prehistorycznych olbrzymów.
Po zwiedzaniu można odpocząć w kawiarni lub na jednej z ławek znajdujących się w głównej sali. Obowiązkowo jednak trzeba wejść na górę galerii i zrobić przynajmniej kilka zdjęć, byśmy mogli w przyszłości powrócić do tego absolutnie zniewalającego miejsca.
Mimo ogromu przeżyć i atrakcji wciąż odczuwamy lekki niedosyt wiedzy? Zachęcamy więc odwiedzić Muzeum Egipskie ! Jakże przyjemnie będzie w środku zimy przenieść się do krainy piramid i wiecznego słońca. Przecież przeczytać o sarkofagach i mumiach to przecież nie to samo, co ujrzeć je „na żywo”. W tym miejscu także nie uiszczając opłat możemy zobaczyć eksponaty i podziwiać zabytki architektury i sztuki światowej. Uważam, że po wizycie w podobnych muzeach największy ignorant, zmieni swoje negatywne nastawienie do historii oraz starożytnych kultur.